Prosty trik na usunięcie kamienia i zacieków. Toaleta będzie lśnić bez szorowania

Czyszczenie toalety nie należy do najprzyjemniejszych zadań podczas domowych porządków – i to nie tylko w okresie przedświątecznym lub w momencie, gdy spodziewasz się gości. Regularne dbanie o higienę tego miejsca chroni przed zarazkami, zapewnia ładny zapach w łazience i pozwala wyeliminować ryzyko powstawania trwałych zabrudzeń. Jednak czym myć ubikację? Nie musisz sięgać po drażniące detergenty. Domowe sposoby na czystą toaletę ułatwią porządki, stając się twoim niezastąpionym sprzymierzeńcem.

Mycie toalety przestanie być męczarnią
Mycie toalety przestanie być męczarnią123RF/PICSEL

  • Domowe sposoby na czystą toaletę to znakomita alternatywa dla produktów dostępnych w drogeriach czy w sklepach z chemią gospodarczą.
  • Wiele z nich mamy pod ręką, a do tego wykazują one dużą skuteczność w walce z brudem, kamieniem i zaciekami, które szpecą powierzchnię toalety.

Czym wyczyścić toaletę? Skuteczne środki znajdziesz w domu

Czujesz nieprzyjemny zapach wydobywający się z toalety, a żółte zacieki wydają się zabrudzeniami, które zostaną z tobą na stałe? Jeśli w ostatnim czasie nieco zaniedbałeś tę część domu, nie musisz od razu planować wyprawy do sklepu po mocne detergenty, które nie należą do tanich, a ich skład może działać drażniąco na skórę i układ oddechowy. Przyjrzyj się zgromadzonym w domu zapasom. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz tam produkty, które idealnie nadają się do skutecznego mycia toalety.

Nigdy nie zapominaj o zakładaniu rękawiczek podczas mycia ubikacji
Nigdy nie zapominaj o zakładaniu rękawiczek podczas mycia ubikacji123RF/PICSEL

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z toalety?

Odnosisz wrażenie, że twój łazienkowy odświeżacz powietrza tylko maskuje brzydkie zapachy w ubikacji, ale na dłuższą metę nie rozwiązuje problemu? Zadziałać trzeba bezpośrednio w muszli klozetowej. Produktem, który okaże się nieodzowny w walce z uciążliwym odorem, są najzwyklejsze drożdże kuchenne, które zazwyczaj dodajesz do domowych wypieków. Istnieje kilka metod na wykorzystanie ich w toalecie.

  • Pierwszy z nich zakłada rozpuszczenie łyżki stołowej świeżych drożdży w szklance ciepłej, ale nie gorącej wody. Pamiętaj, że wrzątek jest dla drożdży zabójczy, więc nie będą miały szansy zadziałać w takich warunkach. Miksturę wlej wieczorem do sedesu i zostaw na całą noc. Podczas porannej wizyty w toalecie zauważysz, że odór wydobywający się z muszli zniknął.
  • Innym sposobem na pozbycie się brzydkiego zapachu z toalety jest wrzucenie do niej całej kostki drożdży (o wadze 100 gramów) i zasypanie jej trzema łyżeczkami cukru. Ten składnik przyspieszy i wzmocni działanie. Ponownie zostaw na całą noc.
  • Do czyszczenia ubikacji nadają się także drożdże instant. Wystarczy, że w szklance ciepłej, przegotowanej wody rozpuścisz łyżeczkę produktu. Jak wcześniej, wlej domowy preparat do toalety i zostaw na całą noc. Porządki robią się same!
Niepozorne drożdże wyczyszczą toaletę na błysk
Niepozorne drożdże wyczyszczą toaletę na błysk123RF/PICSEL

Jak wyczyścić toaletę tabletką do zmywarki?

Wykorzystanie tego produktu okaże się wyjątkowo ekonomiczne. Jeśli umiejętnie wykorzystasz jedną tabletkę do zmywarki, wyczyścisz nią nie tylko toaletę, ale i inne sprzęty w łazience. Jak to zrobić?

  • Wrzuć jedną sztukę do butelki z atomizerem i zalej wodą.
  • Delikatnie zamieszaj i odczekaj, aż produkt się rozpuści.
  • Twój domowy środek do mycia toalety jest już gotowy! Spryskaj nim problematyczne powierzchnie - zarówno wnętrze muszli, jak i deskę sedesową, na której często da się zauważyć żółte osady.
  • Zostaw na kilka minut, następnie wytrzyj do sucha czystą ściereczką albo ręcznikiem papierowym.

Jakich efektów się spodziewać? Poza usunięciem brudu, kamienia i zacieków tabletka bardzo przyjemnie odświeży, a do tego nabłyszczy toaletę.

Jak udrożnić zapchaną toaletę? Obejdzie się bez przepychacza!

Zawsze należy podkreślać fakt, że toalety nie można traktować jako dodatkowego sposobu na pozbycie się odpadków domowych. Wrzucanie do muszli artykułów higienicznych, resztek jedzenia czy sierści po wyczesywaniu czworonożnego przyjaciela to prosta droga do zatoru w toalecie. Zdarza się, że nawet duże ilości papieru toaletowego są w stanie doprowadzić do tego kłopotu. Jak się z nim uporać?

Wykorzystaj najzwyklejszy płyn do naczyń. Wlej około pół szklanki do muszli i poczekaj, aż opadnie na dno. Następnie zalej gorącą wodą i zostaw całość na pół godziny. Po tym czasie spłucz wodę - ubikacja znów będzie drożna.

Polecamy:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas