Reklama

Reklama

Zmieszaj to z wodą i przetrzyj. Ramy okienne będą jak nowe

Pożółkłe ramy okienne potrafią skutecznie zepsuć efekt nawet najdokładniej umytych okien. Aby pozbyć się tych nieestetycznych przebarwień, można szybko i bez wysiłku wypróbować pewien trik. Wystarczy sięgnąć po produkty, które najprawdopodobniej masz już w domu.

Grudzień to czas świątecznych porządków. Często na ten czas planujemy gruntowne sprzątanie mieszkania. Jednak jeśli umyjemy okna, ale na ramach wciąż pozostaną przebarwienie, może to zepsuć efekt nawet najbardziej sumiennego sprzątania. Jak zatem skutecznie uporać się z problemem pożółkłych ram okiennych?

Zobacz też: Jak myć okna bez smug?

Jak przywrócić biel pożółkłym ramom okiennym?

Ramy okienne są wykonane z PCV, czyli wyjątkowo podatnego na uszkodzenia mechaniczne polimeru. Wiele chemicznych detergentów może więc nieodwracalnie je zniszczyć. Czym zatem najlepiej czyścić ramy okienne, by zapobiec powstawaniu przebarwień oraz skutecznie się ich pozbyć, gdy już się pojawią? Z pomocą przychodzi niezawodna soda oczyszczona. 

Reklama

Aby przygotować domowy środek do walki z żółtymi przebarwieniami, należy wymieszać 3-4 łyżeczki sody oczyszczonej z wodą w taki sposób, aby powstała konsystencja pasty. Następnym krokiem jest nałożenie jej na pożółkłe ramy okienne miękką ścierką lub gąbką. 

Po tej czynności należy odczekać około 10 minut, po czym przystąpić do dokładnego wyczyszczenia zabrudzeń ściereczką lub gąbką w taki sposób, aby nie zarysować ram.

Zobacz także: Jak szybko i bez problemów umyć okna?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jak myć ramy okien

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy