Reklama

Reklama

Przedsiębiorcza mama

Bycie matką wcale nie musi oznaczać wykluczenia z rynku pracy i przerwy w zawodowym życiorysie, której nie da się nadrobić.

Nawet przebywając na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym możesz zdobyć umiejętności i informacje, które potem pomogą Ci wrócić do firmy i przekonać pracodawcę, że rozwój zawodowy wcale nie musi kolidować z życiem rodzinnym. I że nawet poświęcając czas dziecku, nie zaniedbasz powierzonych przez szefa obowiązków.

Reklama

Wrocławskie mamy mają niepowtarzalną okazję, by wziąć udział w bezpłatnym projekcie "Przedsiębiorcza matka - jak efektywnie powrócić na rynek pracy", którego pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Twórczego Rozwoju "Strefa Inspiracji". Ma on być pomocą w przełamaniu trudności związanych z powrotem kobiet na rynek pracy.

Uczestniczki dowiedzą się, jak wzmocnić swoje umiejętności i predyspozycje a także poznają prawa, które są zagwarantowane dla pracujących matek.

Oprócz kompetencji przydatnych w życiu zawodowym, będą mogły nabyć także te, które przydadzą się w sferze osobistej.

Nauczą się odpowiednio rozplanować czas i spotkają się z grupą kobiet - matek, które brały udział w projekcie "Rodzic - pracownik", którym udało się pogodzić aktywne życie zawodowe z życiem rodzinnym i wychowaniem dzieci.

W ramach cyklu 4 - tygodniowych szkoleń, które rozpoczną się 28 listopada, zaplanowano m. in. konsultacje ze specjalistą w zakresie prawa pracy i elastycznych form zatrudnienia i konsultacje komputerowe głównie z zakresu monitoringu rynku pracy. Oprócz tego mamy dowiedzą się jak kreatywnie rozwiązywać problemy.

Co więcej - nie będą się musiały martwić, kto podczas zajęć zaopiekuje się ich pociechami. Maluchami zajmie się Centrum Twórczości Dziecka BEREK, które wykorzystuje metody edukacyjne ukierunkowane na efektywny rozwój dziecka poprzez zabawę. Wszystkie panie otrzymają przygotowane dla nich materiały szkoleniowe.

Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zapisy trwają do 26 listopada. Kontakt mailowy: biuro@strefainspiracji.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje