Reklama

Reklama

Przedświąteczne oszczędzanie: Szukaj w sklepie, kupuj w sieci

Jak wskazują najnowsze badania, w tym roku większość prezentów kupimy za pośrednictwem internetu. Zdaniem badaczy wirtualne zakupy pozwalają na większą oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy.

Według statystyk 58 proc. kobiet w tym roku większość świątecznych zakupów zrobi przez internet. Głównym powodem, dla którego respondentki decydują się na taką formę zakupów jest oszczędność. 40 proc. z nich przyznaje, że zakupy w sieci są tańsze, zaś niemal 30 proc. podkreśla, że taka forma kupowania pozwala im uniknąć przedświątecznego tłoku w sklepach.

Najpierw do sklepu

Reklama


Panie przyznają się do jeszcze jednego nawyku. Zanim przystąpią do kupowania za pośrednictwem internetu, najpierw udają się na wycieczki po sklepach. Bacznie obserwują sklepowe półki, robią rozpoznanie w sklepowych ofertach, wybierają, co chcą kupić, a następnie zaopatrują się w wymarzone produkty lub w podobne tańsze zamienniki za pośrednictwem internetu.

- Nie dziwi nas taki sposób dokonywania zakupów. Jeśli kupowanie tych samych przedmiotów w sieci pozwala zaoszczędzić nawet 20 proc., to dlaczego nie skorzystać z takiej możliwości - przyznaje rzecznik serwisu Escentual.com, który zlecił badanie.

Zanim kupisz - przetestuj

Najbardziej opłacalne okazuje się kupowanie kosmetyków i perfum za pośrednictwem internetu. Tu można spodziewać się najlepszych ofert i zdecydowanie największych promocji. I tak w myśl tego sposobu kupowania najpierw możemy odwiedzić perfumerie, wybrać i przetestować produkty, które nas interesują, a następnie zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych.


Dowiedz się więcej na temat: prezenty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje