Przetestowałam trik z kostką do muszli klozetowej. Mało nie zatkałam pionu

Widzieliście ten trik z kostką do WC? Miał zapewnić poprawne jej zawieszenie, a w efekcie zatkałabym całym pion kanalizacji w bloku. Internet i media społecznościowe pełne są trików i dobrych rad, które niekiedy ułatwiają nam życie, ale niekiedy potrafią nieźle je uprzykrzyć. Ten zdecydowanie przysporzył mi kłopotów.

Czysta toaleta jest podstawą zadbanej łazienki
Czysta toaleta jest podstawą zadbanej łazienki123RF/PICSEL

Jak zakładać kostkę zapachową do WC? Stary sposób wykorzystywany przez lata

Kostki zapachowe do WC to jeden z artykułów chemicznych, który pomaga w utrzymaniu czystości w łazience.

Koszyczki te posiadają haczyk, który zaczepia się o rant muszli klozetowej i przytrzymuje deską sedesową. Tak przez lata działał ten sposób, choć wielu użytkowników drażnił wystający spod deski plastikowy haczyk, który czasem się przemieszcza i kostka nie jest w tym miejscu, w którym byśmy tego chcieli.

Nowy sposób wieszania kostki zapachowej w WC. Trik z TikToka

Jak zapobiec wystawaniu części koszyczka poza muszlę klozetową? W sieci pojawił się pewien trik. Zaciekawiona nowością postanowiłam wypróbować ten sposób. Polega on na tym, że haczyk umieszczamy w wewnętrznym kołnierzu sedesu. W triku było także ważne, żeby wieszać kostkę pod największym strumieniem wody, która leci z owego kołnierza podczas spłukiwania tak, by uwolnić, jak najwięcej produktu. Ku mojemu zaskoczeniu pęd wody w toalecie był tak silny, że... wypłukał nie tylko produkt, ale cały koszyk.

Trik, przez który mogłam zatkać pion kanalizacyjny w bloku

Trik z płynem do naczyń to najprostszy sposób na udrożnienie toalety
Trik z płynem do naczyń to najprostszy sposób na udrożnienie toalety123RF/PICSEL

Zanim zdążyłam zareagować, było już za późno. Cała kostka wraz z koszyczkiem spłynęła kanalizacją. Tak duży przedmiot w odpływie WC mógł spokojnie zatkać cały pion w bloku.

Na szczęście nic takiego się nie wydarzyło, woda spływała normalnie, a żadne z sąsiadów nie zgłaszał awarii. Na przyszłość jednak postanowiłam wieszać kostkę w koszyczku w klasyczny, stary sposób i nie ryzykować spłukania kolejnego produktu w toalecie.

Sprzątanie i dezynfekcja, czyli co robić w czasie pandemiiInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas