Reklama

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z kosza na śmieci?

Rozkładające się w koszu na śmieci odpadki powodują wydobywanie się z niego odoru, który potrafi przyprawić o mdłości. Problem nasila się szczególne latem i w sezonie grzewczym. Niestety wyrzucenie śmieci i umycie kubła wodą z płynem do mycia naczyń czasem nie wystarczy i pojemnik nadal brzydko pachnie. Dlatego warto wiedzieć, jak pozbyć się smrodu z kosza na śmieci.

Domowe metody na brzydki zapach z kosza na śmieci: Ocet i chleb

Jak pozbyć się smrodu z kosza na śmieci? Pomocny może okazać się ocet. Warto umyć nim brzydkopachnący pojemnik. Jeśli ten sposób nie zadziała, można namoczyć w occie kromkę chleba i włożyć ją na dno kosza na śmiecie na około 12 godzin. Po tym czasie problem powinien się ulotnić. 

Jak pozbyć się smrodu z kosza na śmieci? Żwirek dla kota

Domowe metody na brzydki zapach z kosza na śmieci wykorzystują także żwirek dla kota. Wystarczy wysypać nim dno kubła. Żwirek najlepiej wymieniać raz w tygodniu lub gdy zawilgotnieje. Dzięki tej prostej metodzie z kosza na śmiecie nigdy nie będzie wydobywał się przykry zapach. 

Reklama

Babcina metoda: Stare gazety

Ta domowa metoda na smród z kosza na śmieci znana była już w PRL-u. Wystarczy wyłożyć dno pojemnika na odpadki starymi gazetami, które wchłoną zarówno wilgoć, jak i przykry zapach. Gazetę trzeba wymieniać przy każdym wyrzucaniu śmieci. 

Sposób na przykry zapach z kosza na śmieci: Soda

Soda nie od dziś stosowana jest w kuchni jako pochłaniacz zapachów. Warto skorzystać z właściwości białego proszku, chcąc pozbyć się smrodu z kosza na śmiecie. Aby zastosować sodę do niwelowania zapachu pojemnika na odpadki, należy wysypać nią dno kosza. Po każdym wyrzucaniu śmieci trzeba powtarzać zabieg. 

Silne środki czyszczące na bazie chloru

Jak pozbyć się smrodku z kosza na śmieci? Należy na noc zalać pojemnik silnym środkiem czyszczącym na bazie chloru. Następnego dnia wystarczy wypłukać pojemnik, a po przykrym zapachu nie zostanie ślad. Stosując tę metodę, należy się jednak upewnić (najlepiej w mało widocznym miejscu) czy środek nie zniszczy pojemnika.

***

Jak usunąć kamień z toalety?

Jak pozbyć się zapachu czosnku z ust?

Domowe sposoby na pozbycie się wilgoci z mieszkania

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie | tanie sprzątanie | brzydki zapach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy