Reklama

Reklama

Raz w tygodniu wrzuca skórkę z cytryny do zmywarki. Zaskakujący efekt!

Cytryna w domowych porządkach potrafi zdziałać cuda. Okazuje się, że może również skutecznie zastąpić chemiczne środki podczas zmywania naczyń w zmywarce. Skórka z cytryny może być pomocna podczas walki z nieprzyjemnymi zapachami oraz osadem, który gromadzi się na sztućcach.

Wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez zmywarki. Nie tylko oszczędza cenny czas, który tracimy podczas ręcznego zmywania naczyń, ale też pieniądze -  badania wykazują bowiem, że przy ręcznym zmywaniu naczyń zużywamy nawet do trzech razy więcej wody. A jak wygląda kwestia zastępowania chemicznych środków do mycia naczyń bardziej naturalnymi i domowymi produktami? Z pomocą przychodzi cytryna.

Zobacz również: Mama-chemik ostrzega przed takim octem. Lista produktów jest dłuższa

Reklama

Skórka z cytryny w zmywarce

Cytryna jest pomocna podczas domowych porządków. Dzięki swoim antybakteryjnym i odkażającym właściwością sprawdzi się przy przecieraniu deski do krojenia w celu odkażenia. Często używamy ją również jako odstraszacza do mrówek lub ususzyć i wykorzystujemy w roli zapachowych saszetek do szafy. Sprawdzi się również podczas zmywania naczyń w zmywarce, zastępując środki chemiczne.

Zobacz również: Czym myć okna, żeby nie było smug?

Gromadzące się w filtrach resztki jedzenia często są źródłem nieprzyjemnego zapachu. Podstawą rzecz jasna jest ich regularne czyszczenie i opróżniane. Warto jednak dodatkowo zadbać o to, aby ze zmywarki wydobywał się tylko przyjemny aromat. Jeśli została nam skórka z wyciśniętej cytryny, nie trzeba jej wyrzucać do kosza. Można ją spożytkować jako naturalny środek do mycia naczyń. Przed włączeniem zmywarki warto umieścić skórkę w pojemniku na sztućce.

Brzydki zapach z resztek jedzenia zostanie zastąpiony przez aromat cytryny, a osad na sztućcach i kamień łatwiej i szybciej znikną. 

Ten zabieg pomaga zatem nie tylko utrzymać zmywarkę na odpowiednim poziomie higieny, ale również zadba i odświeży nasze sztućce i naczynia. 

Czytaj także: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zmywarka | cytryna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy