Reklama

Reklama

Rozwód będzie jeszcze droższy

Czarno na białym widzicie, że wasze małżeństwo dobiegło końca? Słono za to zapłacicie. Nie w przenośni, tylko w realnym życiu. Chcecie rozwodu? Sprawdźcie, czy was na niego stać.

Przewidywane są zmiany w kodeksie rodzinnym. Resort sprawiedliwości szykuje rewolucję jeśli chodzi o rozwody. Łatwiej nie będzie, ale oprócz dodatkowych trudności ci, którzy chcą już być w związku małżeńskim, dostaną mocno po kieszeni.

Nie będzie już możliwości orzeczenia rozwodu na jednej rozprawie. Skąd taki pomysł? W uzasadnieniu do zmian projektu przeczytać można:

Resort sprawiedliwości powołuje się na konstytucję RP, która: "nakazuje podejmowanie przez państwo takich działań, które umacniają więzi między osobami tworzącymi rodzinę, a zwłaszcza więzi istniejące między rodzicami i dziećmi oraz między małżonkami".

Reklama

Skutki zmian

Rozwód będzie trwał dłużej, szczególnie jeśli małżonkowie mają nieletnie dzieci. Rodzice mogą bezpłatnie skorzystać z mediacji, która przedłużać się może z 3 miesięcy do pół roku.

Do tej pory opłata sądowa za wniesienie wniosku wynosiła 600 zł, ale można było odzyskać połowę z tej kwoty, jeśli doszło do rozwodu bez orzekania o winie. Teraz opłata będzie mogła ulec zwrotowi tylko w przypadku separacji. Mała zmiana zasiliłaby budżet na ponad 9,5 mln. zł miesięcznie.

Zobacz również: 

Przeszkadzacze, czyli co powstrzymuje nas przed zmianą

Kim są freeganie? Nie kupują jedzenia, tylko znajdują je w śmietnikach

Korzyści płynące z jedzenia kiszonek

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rozwód

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje