Reklama

Skrzypiące drzwi wyprowadzają cię z równowagi? Zastosuj ten patent!

Skrzypiące drzwi potrafią uprzykrzyć życie i zakłócić spokój. Mogą też napędzić strachu, jeśli ktoś poruszy nimi w nocy. Wypróbuj sprawdzony patent i zapomnij o hałasujących drzwiach. Wystarczy kilka sekund, by zatroszczyć się o spokój ducha! Jak to zrobić, podpowiadamy w poniższym artykule.

Dlaczego drzwi skrzypią?

Słysząc cały czas dokuczliwe skrzypienie drzwi, nie będziesz czuć się komfortowo. W tym wypadku warto zastanowić się, co powoduje ten stan rzeczy. Często jest to kwestia złej kondycji technicznej drzwi. Być może wymagają one wyregulowania lub obejrzenia przez fachowca. Najczęściej powodem są nieodpowiednio działające zawiasy. Nim jednak sięgniesz po te rozwiązania, wypróbuj sprawdzony patent.

Polecamy: Jak czyścić płytę indukcyjną? Rozsmaruj to na kuchence i przykryj folią

Reklama

Niezawodny patent na skrzypiące drzwi

By zawiasy zaczęły pracować poprawnie, wystarczy natrzeć je produktem za kilka złotych. Problem skrzypiących drzwi rozwiąże zwykłe mydło w kostce. Jak je zastosować? Wystarczy, że wetrzesz kosmetyk w zawiasy i odczekasz kilka sekund. Poruszaj drzwiami w obie strony i jeśli jest taka konieczność, powtórz zabieg. Gdy nie posiadasz takiego produktu, możesz zastąpić go wazeliną kosmetyczną. Uważaj, by nie pozostawić tłustych plam na drzwiach i ścianie.

Jak dbać o drzwi?

Oprócz konserwacji zawiasów trzeba pamiętać o regularnym myciu drzwi. Najlepiej wykorzystać do tego odkurzacz z wąską końcówką. Pomoże ona dostać się do każdej szczeliny w drzwiach. Oczyść dokładnie zawiasy i wszystkie zakamarki. Osadza się tam najwięcej brudu, który jest siedliskiem roztoczy. Szczególną uwagę poświęć drzwiom usytuowanym w kuchni.

Podczas gotowania osadza się na nich tłuszcz. Usuń go za pomocą ścierki nasączonej kilkoma kroplami octu i odrobiną wody. By zneutralizować ostry zapach produktu, dodaj kilka kropel olejku eterycznego. Bądź ostrożny, gdyż powłoka drzwi może być delikatna. Nigdy nie szoruj brudnej powierzchni na siłę. Brud zejdzie łatwiej, gdy zaaplikowany środek pozostawiasz na kilka minut. W tym czasie zacznie działać, a zabrudzenia zejdą bez trudu!

Zobacz też:

Czym wyczyścić fugi na podłodze, by były jak nowe? Pierwszorzędny patent na lśniące fugi

Przyczyny parowania szyb w domu. Jak uporać się z tym zjawiskiem?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mydło
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy