Reklama

Reklama

Jak czyścić płytę indukcyjną? Rozsmaruj to na kuchence i przykryj folią

Tradycyjne kuchenki z palnikami powoli zastępowane są przez płyty indukcyjne. To rozwiązanie ma wielu fanów, jednak należy przyznać, że kwestia czyszczenia indukcji w dalszym ciągu pozostaje niełatwą kwestią. Jak więc czyścić ją w taki sposób, aby pozostała lśniąca?

Przypalony i zaschnięty brud na płycie indukcyjnej nie jest łatwy w czyszczeniu i może być zmorą domowników. Okazuje się jednak, że nie trzeba sięgać o chemiczne, mocne środki które uporają się z zanieczyszczeniami. Jest znacznie prostsze, domowe rozwiązanie, które równie skutecznie przywróci blask i czystość płycie indukcyjnej.

Zobacz również: Folia aluminiowa w zmywarce do naczyń. Niezwykły trik robi furorę

Czyszczenie płyty indukcyjnej - sięgnij po piankę do golenia

Często okazuje się, że do dokładnych porządków wcale nie jest potrzebny cały arsenał środków chemicznych. Czasem te produkty, które mamy akurat pod ręką, znacznie lepiej uporają się z trudnym do doczyszczenia brudem. Tak jest w przypadku pianki do golenia, która może być naprawdę pomocna podczas domowych porządków, w tym przy czyszczeniu płyty indukcyjnej. W jaki sposób używać jej w tym przypadku?

Reklama

Wyciśnij sporą porcję pianki do golenia na płytę indukcyjną, a następnie rozsmaruj produkt i przykryj płytę folią spożywczą. Dociśnij ją i pozostaw na 10-15 minut. Po upływie tego czasu zdejmij folię, a resztki produktu usuń przy pomocy ściereczki lub ręczników papierowych. Na koniec użyj wilgotnej ściereczki i dokładnie wytrzyj płytę. Pianka do golenia doskonale rozpuści brud i przypalone zanieczyszczenia, a folia spożywcza sprawi, że produkt nie zaschnie. Dzięki temu trikowi twoja płyta indukcyjna będzie błyszczała jak nowa.

Czytaj także:  Jak usunąć żółte plamy od potu?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: płyta indukcyjna czyszczenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy