Reklama

Skuteczny sposób na przepędzenie much z domu. Odlecą w siną dal

Kiedy za oknem panują upały, do naszych mieszkań i domów coraz chętniej przybywają nieproszeni goście. Muchy - bo o nich mowa - skutecznie uprzykrzają nam czas spędzony w domu. Jak ie sposoby na przepędzenie ich mają eksperci od sprzątania?

Otwierasz okno w ciepły dzień i po chwili w pokoju dostrzegasz chmarę nieznośnych much. Używasz łapki na muchy, próbujesz przepędzić je szmatką, jednak wszystko na marne? Fala upałów niestety sprzyja temu, że ci niechciani goście szukają schronienia w naszych mieszkaniach. Jak zatem uniemożliwić im te nieprzyjemne dla nas wizyty? Polly Shearer, ekspertka ds. czyszczenia podzieliła się z The Mirror sprawdzonymi sposobami na przepędzanie much.

Czytaj także: Sposób na osy i szerszenie. Jak się ich pozbyć raz, a dobrze?

Reklama

Domowy spray na muchy

Zapach kojących olejków eterycznych, takich jak mięta, trawa cytrynowa i lawenda to coś, czego muchy wyjątkowo nie znoszą. Jeśli zmieszasz ze sobą mieszankę tych olejków z wodą i wlejesz je do butelki ze spryskiwaczem, będziesz mieć swój własny spray odstraszający, który nie zawiera chemii, a w dodatku jest dużo tańszy od kupnych specyfików.

Eksperci radzą, aby spryskać taką domową mieszanką kuchnię nawet kilka razy dziennie. Dodatkowo, poza odstraszeniem much, miłym "efektem ubocznym" będzie przyjemny zapach w domu.

Chowanie gazowanych napojów

Muchy nie lubią zapachu olejków eterycznych, ale za to uwielbiają gazowane, słodkie napoje - zwabia je dwutlenek węgla w nich zawarty. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu będzie po prostu włożenie wszelkich otwartych napojów do lodówki. Nie należy zostawiać ich na zewnątrz, a po rozlaniu nawet kilku kropel warto od razu wytrzeć to, co się wylało.

Zobacz również: Jak pozbyć się pluskiew w domu?

Soda oczyszczona w koszu na śmieci

Innym skutecznym sposobem, który pomaga w walce z muchami, jest trik z niezastąpioną sodą oczyszczoną. W miesiącach letnich zdarza się, że żywność wrzucana do kosza zaczyna rozkładać się znacznie szybciej, co zwabia muchy. Świetnym sposobem na uniknięcie tego problemu jest po prostu włożenie odrobiny sody oczyszczonej na dno pojemnika przed włożeniem świeżej torby na śmieci. Pomoże to wchłonąć nieprzyjemne płyny i zapachy, które tak bardzo lubiane są przez muchy.

Ocet jabłkowy na muszki owocówki

Jeśli twoją kuchnię upodobały sobie muszki owocówki, to czas na broń w postaci octu jabłkowego. Wlej go do połowy szklanki, a następnie przykryj folią spożywczą i zrób kilka dziurek. Muszki owocówki zwabione zapachem pchru będą wlatywać do szklanki, co pozwoli ci w łatwy sposób wypuścić je na zewnątrz.

Sprawdź także: Oto powody, dlaczego komary częściej gryzą niektórych ludzi 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jak wytępić muchy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama