Reklama

Reklama

Słońce pod kontrolą

Jak zapewnić sobie błogi cień, gdy ostre słońce daje się we znaki?

Letnie upały dokuczają nam nie tylko na zewnątrz, ale i w mieszkaniach. Zobacz, czym najskuteczniej osłonić wnętrza, żeby kontrolować ilość i natężenie wpadającego słońca.

Parasol

Tani, dostępny w wielu kolorach. Warto wybrać model z regulacją stopnia nachylenia. Dzięki temu ochronisz taras lub balkon, nawet gdy słońce znajduje się nisko.

Markiza

Funkcjonalny daszek rozpięty na aluminiowym stelażu sprawdzi się, gdy masz balkon lub taras od strony południowej. Skutecznie osłoni przed słońcem wnętrze domu i twoje rośliny. Markiza jest łatwa w montażu, najczęściej sterowana automatycznie. Bogata kolorystyka tkanin pozwala dopasować ją do każdego domu zachowując jego indywidualny wygląd, piękno i estetykę.

Reklama

Roleta

Wewnętrzna - rzymska lub zaciemniająca. Pierwsza jest bardziej dekoracyjna, składa się z karnisza, do którego tkanina przyczepiona jest na rzep. Będzie dobrze wyglądała w salonie. Zaciemniająca zaś idealnie nadaje się do sypialni lub okien na poddaszu. Wybierz taką, która ma aluminiową powłokę na wewnętrznej stronie - odbija słońce, dzięki czemu we wnętrzu panuje przyjemny chłód.

Markizoleta

Montowana na zewnątrz okna przypomina zwykłą roletę, ale jest o wiele skuteczniejsza. Odbija promieniowanie słoneczne jeszcze przed szybą i nie dopuszcza do nagrzania wnętrza. Jest odporna na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych: deszczu, promieni UV oraz porywistego wiatru. Dolną część markizolety można uchylić i ocienić nią kwiaty na parapecie. Steruje się nią np. za pomocą pilota lub klawiatury umieszczonej na ścianie. Dostępne są też wersje ze specjalnym panelem zasilanym energią słoneczną. W przypadku dużego nasłonecznienia markiza samoczynnie rozwija się i chroni pomieszczenie przed nagrzaniem. Przy pochmurnej pogodzie zwija się automatycznie, zwiększając napływ naturalnego światła. Szukaj rolet wykonanych z tworzywa o fakturze siatki - sprawdzą się też doskonale jako moskitiery.Świat kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy