Sposoby na lśniące okna

Poznaj nasze patenty na czyszczenie okien bez dużego wysiłku.

Mycie okien może być szybkie, skuteczne i... przyjemne!
Mycie okien może być szybkie, skuteczne i... przyjemne!123RF/PICSEL

Zakurzone ramy

W okresie pomiędzy jednym myciem okien a kolejnym ramy bardzo się brudzą, a szyby kurzą.

Ich czyszczenie wymaga nie lada wysiłku – szmatka od razu jest czarna, wodę, w której ją płuczemy, musimy ciągle zmieniać, a brud wciąż się maśli na oknie, co sprawia, że tak bardzo nie lubimy tej czynności.

Pomysłowym patentem jest użycie zwykłego domowego odkurzacza z nasadką w formie małej szczotki. Najpierw odkurzamy ramy, a następnie szyby. Późniejsze mycie wodą, najlepiej z dodatkiem octu, będzie znacznie szybsze i skuteczniejsze.

Szyby bez smug

Aby umyć szyby tak, żeby nie było na nich widać smug, to wielka sztuka. Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Płyn do płukania tkanin albo gliceryna. Wystarczy dodać odrobinę do wody, którą myjemy okna, a szyby będą lśniły, a dodatkowo stworzy się na nich ochronny film, który na dłużej pozwoli zachować czystość.

Cebula. Można przekrojoną połówką przetrzeć szyby, a następnie myć jak zawsze. Można też dorzucić cebulę do wiaderka z wodą do mycia.

Przepis na płyn do mycia szyb

Nie musimy kupować kosztownej i niezbyt zdrowej chemii do mycia okien. Bardzo łatwo przygotujemy ekologiczny i niedrogi płyn z produktów, które mamy pod ręką. Na koniec szyby można wytrzeć do sucha specjalną szmatką albo papierowymi ręcznikami. Dobrze się też sprawdzi polerowanie szyb gazetą.

Płyn na bazie octu: 1 szklanka octu, 1 szklanka wody, sok z 1 cytryny. Całość zamieszaj i wlej do pojemnika ze spryskiwaczem lub do butelki.

Płyn alkoholowy: 1 szklanka wody, 1 szklanka octu, 1 szklanka bezbarwnego denaturatu.

Płyn z boraksem: 2 szklanki wody, 2 łyżeczki boraksu, 2 krople gliceryny.

Takie jest życie
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas