Reklama

Sposoby na muszki

Muszki owocówki opanowały twoją kuchnię? Pomożemy ci się ich pozbyć.

Lato i wczesna jesień to czas, kiedy jest ich zatrzęsienie! Błyskawicznie się rozmnażają. Przyciągają je fermentujące owoce, zapach wina, słodkich napojów, konfitur, dżemów i octu.

Warto zapobiec ich inwazji

Dokładnie myj owoce przyniesione ze sklepu (mogą być na nich jaja muszek); wyrzuć z domu nadpsute. Nie zostawiaj na kuchennym blacie przekrojonej na pół cytryny, otwartych konfitur, itp. To przyciąga owady. Nie trzymaj też w zlewie brudnych naczyń - muszki wabi nieumyta szklanka po soku, kieliszek po winie, wazon, w którym stały cięte kwiaty.

Reklama

Regularnie wyrzucaj śmieci i dokładnie myj kosz. W pobliżu owoców połóż listki mięty. Jej zapach odstraszy owady.

A gdy już się pojawią...

Wciągnij je zwykłym odkurzaczem! Możesz też zastawić na nie pułapkę. Wlej do słoika trochę octu jabłkowego i płynu do mycia naczyń. Zostaw na noc na blacie. Utopione muszki wylej rano.

Specjalna pułapka

To mały pojemnik, do którego wlewa się płyn wabiący muszki (miks naturalnych składników spożywczych). Na kulkę nakłada się specjalne wieczko, które uniemożliwia wydostanie się muszek. Pułapka działa miesiąc. Regularnie zmieniaj płyn. Kwazar, 15 zł.

Płyn do blatów kuchennych

Aby zapobiec rozmnażaniu się muszek, systematycznie myj blat kuchenny i okolice zlewu odpowiednim preparatem. Specjalny rozpylacz zamienia płyn w aktywną pianę, która szybko usuwa zabrudzenia. FM Group, For Home, Kitchen, 17,50 zł.

Patera z pokrywką

Jeśli nie chcesz trzymać owoców w lodówce, przechowuj je w specjalnym przezroczystym pojemniku z pokrywą. To zapobiegnie rozprzestrzenianiu się wabiącej owady woni. Nie będą też mogły składać jaj na owocach. KIK, 25 zł, do wyboru kilka kolorów.

Świat kobiety
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy