Reklama

Sposoby na szybko przetłuszczające się włosy. Wystarczy zmienić kilka nawyków

Szybko przetłuszczające się włosy to zmora wielu osób. Istnieją pewne czynniki, które jeszcze bardziej przyspieszają ten proces. Dlaczego tak się dzieje i jak zapobiec szybkiemu przetłuszczaniu się włosów?

Problem szybko przetłuszczających włosów jest dość powszechny. Oklapnięte i matowe włosy mimo niedawnego mycia są spowodowane m.in. pewnymi nawykami. Zrezygnowanie z nich może okazać się skutecznym sposobem na zachowanie świeżości włosów na dłużej.

Co robić, by włosy tak szybko się nie przetłuszczały?

Pierwszym czynnikiem, który ma wpływ na szybkie przetłuszczanie się włosów, jest zapominanie o częstej zmianie pościeli. Najlepiej robić to raz w tygodniu. Uznaje się, że zanieczyszczenia, które gromadzą się na poduszce, mogą przyczyniać się do przetłuszczania włosów. 

Podobnie jest z ręcznikiem do włosów. On także powinien być wymieniany regularnie. By uniknąć szybkiego przetłuszczania włosów, należy również często czyścić szczotki.

Reklama

Tego problemu można się pozbyć dzięki rezygnacji z dotykania i częstego czesania włosów. Na przetłuszczanie się włosów może mieć także wpływ ich pielęgnacja. Zbyt duża ilość produktów pielęgnacyjnych może je znacznie obciążać. 

Warto też wziąć pod uwagę, że odżywki nie powinny być nakładane na skórę głowy. Poza tym należy unikać mocnych szamponów. Reakcją obronną może się okazać jeszcze większa produkcja sebum. Ponadto ważne, by wszelkie produkty dokładnie zmyć z włosów. 

Oprócz tego do szybkiego przetłuszczania się włosów mogą przyczyniać się m.in. wahania hormonalne i spłukiwanie głowy gorącą wodą.

Czytaj więcej:

Cienkie brwi powracają. Warto się na nie zdecydować?

Shullet. Ta fryzura będzie hitem jesieni 2021

Kobido: Starożytna droga do piękna

Zobacz także:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy