Reklama

Reklama

Światło w ogrodzie

Dom i ogród skryte w ciemnościach mają swój niezaprzeczalny urok i wdzięk tajemnicy. Dla naszego bezpieczeństwa i komfortu warto jednak nieco rozproszyć ten mrok odpowiednim oświetleniem.

Pamiętajmy o ogrodach

Ciepłe wieczory zachęcają do spotkań towarzyskich i kolacji na świeżym powietrzu - w ogrodzie bądź na tarasie.

Odpowiednie oświetlenie tych miejsc rozproszy ciemności i da nam poczucie bezpieczeństwa, a także pozwoli wyczarować atmosferę pełną magii i spokoju.

Sposobem na wydobycie z mroku ścieżek i alejek ogrodowych są lampy stojące, wyglądem zbliżone do małych latarni. Stylizowane na dziewiętnastowieczne latarnie uliczne, wykonane z aluminium lampy doskonale sprawdzą się w ogrodzie utrzymanym zarówno w uporządkowanym stylu francuskim, romantycznym stylu wiejskim, jak i niepokornym - angielskim.

Reklama

Lampy o prostych, nieco futurystycznych kształtach, doskonale wpiszą się natomiast w bardziej nowoczesny krajobraz.

Ciekawym pomysłem na odrobinę światła w ogrodzie jest również niewielkie, punktowe oświetlenie. Pomoże nam ono zbudować romantyczny nastrój, a także wyeksponować ulubione zakątki ogrodu, grupy roślin czy też ciekawe, pojedyncze okazy florystyczne.

Dom w blasku świateł

Bezpieczeństwo i komfort domowników, a także odwiedzających nas znajomych wymaga, aby nocą i późnym wieczorem dom nie był całkowicie pogrążony w ciemnościach.

Dla wygody wszystkich warto zatem oświetlić fragment ściany, na którym znajduje się dzwonek do drzwi, a także zaznaczyć światłem stopnie schodów.

W obu przypadkach dobrym rozwiązaniem będą niewielkie kinkiety, których delikatne światło nie będzie oślepiające, a jednak rozjaśni wybrane miejsca.

Relaks wśród zieleni

Ogrodowa altanka, weranda czy taras to miejsca idealnie stworzone do odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Aby móc w tych zakątkach cieszyć się wieczorną herbatą czy do późnej nocy rozkoszować się spotkaniem z przyjaciółmi musimy jednak zatroszczyć się o odpowiednią oprawę świetlną.

Stosowną do każdej z tych sytuacji atmosferę pomogą nam stworzyć niewielkie plafony. Wystarczy jeden z takich plafonów zawiesić nad stołem, fotelami czy huśtawką, aby rozjaśnić wybrane miejsca subtelnym, ciepłym światłem.

Źródło: Technolux

https://allegro.pl/kategoria/ogrod-oswietlenie-5315

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: lampy | światło

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy