Reklama

Świerk, jodła lub sosna. Co kupić, by dłużej postało?

Zapach choinki to jest to, za czym tęsknimy przez cały rok. Ale nie tylko zielone drzewko jest symbolem Świąt…

Świerk pospolity lub kłujący
Ma intensywny żywiczny zapach. Minus jest jednak taki, że szybko gubi igły, jest najmniej żywotny. Świerk kłujący jest nieco trwalszy, ale lepiej go nie dotykać.

Jodła kaukaska
Jest zdecydowanie najbardziej trwała i okazała, ale nie pachnie. No i sporo kosztuje. Za to może postać w domu nawet dwa miesiące.

Sosna pospolita
Wyróżniają ją rzadkie igły, dlatego drzewko nie cieszy się popularnością. Za to żywiczny zapach długo się utrzymuje.

Choinki w donicach
To dobry pomysł, dla tych którzy chcą na wiosnę przesadzić drzewko do ogrodu. Choinka w donicy nie może stać dłużej niż kilka dni w pomieszczeniach o temperaturze pokojowej. W przeciwnym razie rozhartuje się. Dlatego po Świętach najlepiej wystawić ją na balkon.

Reklama

Ważne, by drzewko kupować w sprawdzonych punktach (nawet jeśli wiąże się to z wyższą ceną). A to dlatego, że i takie choinki mogą okazać się nietrwałe. Jeśli są wykopywane pośpiesznie i mają skrócony system korzeniowy, nie przetrwają.

Ozdobne rośliny

Jemioła: przycięte gałązki można nie tylko wieszać pod sufitem, ale i wykorzystać do świątecznych stroików. Liście długo zachowują trwałość. Ważne: wszystkie części tej rośliny są trujące!

Gwiazdę betlejemską lepiej kupować w kwiaciarni, bo na targowisku może przemarznąć. Uważaj na jej mleczny sok. Może zaszkodzić ludziom i zwierzętom.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy