Reklama

Sypialnia w stylu skandynawskiego boho – jak ją zaaranżować?

Połączenie dwóch odmiennych koncepcji aranżacyjnych pozwoliło stworzyć styl, który wprowadza do wnętrza skandynawską przytulność oraz nonszalancję artystycznej bohemy. Dzięki nim wystrój mieszkania staje się przytulny, funkcjonalny i estetyczny. Jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskiego boho?

Przeciwieństwa się przyciągają - regułę tę potwierdza efektowna kompilacja skandynawskiej prostoty z brawurą i eklektycznością stylu boho. Styl aranżacyjny zwany po prostu scnadi boho od kilku lat zachwyca miłośników wystroju wnętrz i nic nie wskazuje na to, by miał zacząć tracić na popularności. Jak wprowadzić go do wnętrza sypialni? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Boho - od czego się zaczęło?

Przeglądając magazyny wnętrzarskie, blogi i media społecznościowe możemy znaleźć mnóstwo zdjęć aranżacji boho, które przedstawiają słoneczne wnętrza, utrzymane w stonowanej kolorystyce, pełne rzemieślniczych dodatków. Jednak pierwotnie styl boho wyglądał zupełnie inaczej - pełen był jaskrawych kolorów i wzorów, a pomieszczenia wypełniały stare meble i dzieła sztuki. Stonowana wersja tego artystycznego stylu to właśnie skandynawska odmiana stylu boho, charakteryzująca się harmonią, bezpiecznymi kolorami oraz wszystkim, za co uwielbiamy styl skandynawski - inspiracjami naturą, funkcjonalnością, a także prostotą.

Reklama

Kolory - biele, kremy, jasne brązy

Skandynawska odmiana stylu boho niemal całkowicie przejęła kolorystykę stylu aranżacyjnego północnej Europy. Dlatego sypialnia w stylu scandi boho powinna być pomieszczeniem, w którym królują biele, kolory zbóż, delikatne błękity i jasne brązy. Nie musimy jednak rezygnować z kontrastów - kolory dodatków mogą być znacznie bardziej wyraziste. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj zielenie, czerwienie oraz żółcie. W ten sposób uda nam się dopełnić połączenie tego, co chłodne i skandynawskie z tym, co artystyczne i rzucające się w oczy.

Meble tapicerowane

W każdej sypialni najważniejszym jest miejsce odpoczynku. Bardzo dobrym rozwiązaniem okaże się łóżko tapicerowane z kolorem obicia, które wpisze się w ogólną koncepcję kolorystyczną. Istotny jest także rodzaj wezgłowia, będący odpowiedzią na styl scandi boho: 

- Stonowana i jasna kolorystyka tej modnej koncepcji aranżacyjnej pozwala nam wprowadzić do wnętrza sypialni zarówno łóżko z bogato zdobionym wezgłowiem, jak i z zagłówkiem, charakteryzującym się prostotą. Jasnobrązowa lub kremowa tapicerka z powodzeniem podkreśli głębokie piki oraz obłe kształty wezgłowia. Z kolei biel nada gładkiemu zagłówkowi bezpretensjonalny, skandynawski charakter - doradza Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

Eksperymenty z teksturami

Bardziej zwariowane wzory i kolory, związane bezpośrednio z pierwotną wersją boho to motywy, które z powodzeniem możemy wprowadzić do sypialni w postaci akcesoriów i dodatków. Kolorowe poduchy o różnych kształtach, koce i pledy z frędzlami, makramy, wazony z kolorowego szkła i wzorzyste dywany to dodatki, które warto mieć na uwadze podczas aranżacji sypialni w styli boho.

Vive l'art!

Artystyczny charakter boho nie może obyć się również bez szeroko rozumianej sztuki. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj różnego rodzaju fotografie, szkice, barwne grafiki, obrazy oraz ceramika. 

Pamiętajmy również o pasujących do zastosowanej palety barw złotych ram luster, świeczników oraz innych elementów dekoracyjnych. Dzięki temu uda nam się wprowadzić do wnętrza sypialni ducha twórczej bohemy, która przyczyniła się do powstania jednej z najsłynniejszych koncepcji aranżacyjnych. Ważne jednak, by liczba "artystycznych" dodatków nie była przytłaczająca - pamiętajmy, że dążymy do harmonijnego połączenia boho ze stylem skandynawskim, które pozwoli nam cieszyć się piękną i komfortową sypialnią, urządzona zgodnie z trendami wnętrzarskimi.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy