Szykuje się remont mieszkania? Gdzie bezpiecznie przechowywać rzeczy?
Remont to czas, w którym dom czy mieszkanie opanowują – brud, kurz i obcy ludzie. To także czas, w którym bardzo łatwo o uszkodzenie, a nawet całkowite zniszczenie mebli i wszystkich innych, trzymanych w czterech kątach przedmiotów. Tylko czy istnieją bezpieczne, a przy tym wygodne metody na przechowanie rzeczy na okres remontu?
Oczywiście, że tak! Pomysłów na bezpieczne przechowywanie rzeczy jest całkiem sporo, a co najważniejsze, żaden z nich nie wiąże się z dużymi kosztami. Tym bardziej warto sprawdzić, jak krok po kroku przygotować się do remontu i uchronić mienie przed ryzykiem nieumyślnego uszkodzenia przez krzątających się po domu fachowców.
1. Zacznij się pakować
W zależności od skali remontu na jego czas można się wyprowadzić lub zająć jeden z pokoi. Nieważne, na które z tych rozwiązań się zdecydujemy, bo nadal pozostanie pytanie – co zrobić z własnymi rzeczami? Odpowiedź jest prosta – przede wszystkim zabezpieczyć.
Już zawczasu warto wyposażyć się w solidne kartony oraz pomocne akcesoria. Przyda się zarówno taśma pakowa, jak i folia bąbelkowa, wypełniacze do kartonów i specjalne przekładki tekturowe, którymi można zabezpieczyć przedmioty wrażliwe (szczególnie na czas transportu).
Spakować należy wszystko, tak samo przedmioty z wnętrza szaf i komód, jak i te, które znajdują się na zewnątrz. Kartony koniecznie trzeba opisać, segregując rzeczy, które na pewno nie przydadzą się w czasie, w którym będzie trwał remont, jak i te, do których trzeba będzie w międzyczasie sięgnąć. Rzeczy najpotrzebniejsze, typu ubrania, kosmetyki, przybory niezbędne do pracy należy spakować do podręcznych walizek – w końcu z nich na pewno będziemy korzystać na co dzień.
Podobnie należy zabezpieczyć meble. Te, których nie można z domu wywieźć warto zabezpieczyć grubą folią. Pozostałe trzeba rozłożyć na części i zabezpieczyć - pakując mniejsze elementy do kartonów, a większe owijając specjalną, grubą folią stretch.
Uwaga! Remont to dobry czas na generalne porządki. Zamiast pakować i przechowywać rzeczy, które są już zniszczone czy nadgryzione zębem czasu, warto je po prostu wyrzucić! Te, których się nie używa, ale są jeszcze dobre, lepiej spakować i oddać – albo rodzinie, albo znajomym, albo na cele charytatywne.
2. Bezpieczne przechowywanie rzeczy
Gdy już spakujemy swój dobytek, trzeba rozejrzeć się za bezpiecznym i wygodnym miejscem do przechowywania rzeczy. Komórka lokatorska odpada, ponieważ to zbyt mała powierzchnia do tego, by zmagazynować tak dużo przedmiotów. Strych, garaż czy piwnica to z kolei pomieszczenia wilgotne i narażone na włamania, stąd również niewarte polecenia. Dobrym pomysłem jest za to wynajęcie boksu w magazynie self storage:
- Boks można wynająć na dowolny okres czasu, nie martwiąc się nawet przedłużającym remontem. Klienci mogą bezpłatnie korzystać z wózków platformowych oraz ręcznych wózków paletowych, dzięki czemu przewiezienie nawet ciężkich mebli nie jest problemem. W całym obiekcie panuje optymalna temperatura, chroniąca przed uszkodzeniem nawet wrażliwe rzeczy. To oczywiście tylko kilka przykładów, dla których osoby szukające bezpiecznego i wygodnego miejsca do przechowania rzeczy na czas remontu korzystają z self storage – podsumowuje Agata Siporska z Kangu24.com.
Zobacz także: Kredyt na remont