Reklama

Reklama

Tak pozbędziesz się brzydkiego zapachu z ubrań. Również bez prania!

Regularnie pierzesz swoje ubrania, a pomimo tego zdarza ci się, że wciąż pachną one odpychająco? Przyczyn takich sytuacji może być kilka, ale na szczęście istnieją triki na to, aby szybko i skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Bez ponownego prania!

Dlaczego ubrania brzydko pachną?

Ubrania najczęściej pachną nieprzyjemnie, jeśli zbyt długo wiszą w szafie. 

Mogą jednak również wydzielać nieprzyjemny zapach tuż po praniu, jeśli są niedoprane i wciąż czuć na nich pot, lub mokre i zbyt szybko wrzucimy je do kosza czy szuflady. Wtedy namnażają się tam bakterie. 

Zdarza się także, że pralka jest brudna i to ona jest odpowiedzialna za odpychającą woń. 

Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie czyścić pralkę i suszyć ubrania w ciepłych pomieszczeniach, zanim ponownie trafią one do garderoby.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ubrań? Proste triki

1. Ciekawym trikiem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z odzieży jest złożenie brzydko pachnącej koszulki lub sweterka w foliowym woreczku do zimnej lodówki. To zabije bakterie i odświeży ubranie.

2. Pachnące nieprzyjemnie ubrania można również wyprasować. Po kilkukrotnym wyprasowaniu wysoka temperatura powinna zneutralizować brzydki zapach.

Reklama

3. Jeśli problemem jest zapach potu, można spróbować wlać do atomizera odrobinę spirytusu salicylowego lub alkoholu i delikatnie spryskać ubranie. 4. Podczas prania warto do proszku dodać odrobinę olejku sosnowego, aby odświeżyć zapach pranego ubrania. 
Czytaj również: 

Maryla Rodowicz wyznała miłość Macie! 

Jak jesienią wykorzystać jarzębinę? 

Modne stylizacje Agaty Kornhauser-Dudy

Zobacz także: 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje