Reklama

Reklama

Ten domowy szampon poskromi siwe włosy. Wsyp 8 łyżeczek i zalej wrzątkiem

Dla jednych ozdoba, dla innych zmora. Aby je zamaskować, wiele kobiet sięga po farbę. Istnieją jednak bardziej naturalne sposoby na pozbycie się siwych włosów. Dzięki specjalnej maseczce z wykorzystaniem kawy srebrzyste pasma staną się o wiele mniej widoczne.

Maseczka z kawy remedium na siwe włosy. Wiele kobiet najchętniej zamaskowałoby pojawiające się na głowie srebrzyste pasma. Dlatego też zazwyczaj sięgają po farbę. Nim jednak zaczniemy "walczyć" z siwymi włosami w taki sposób, warto poznać naturalne metody ich maskowania.

Specjalną maseczkę przygotujemy z dwóch składników, które z pewnością mamy w kuchni. Dzięki temu zaoszczędzimy na kupnie kosmetyków.

Sprawdź: Lifting twarzy za złotówkę? Ta naturalna maseczka odmładza w kilka chwil

Reklama

Maseczka z kawy poskromi siwe włosy. Wsyp 8 łyżeczek

Podstawą domowego szamponu na siwe włosy jest mielona kawa. Do kubka należy wsypać 8 łyżeczek produktu, a następnie zalać wrzątkiem. Przykrywamy talerzykiem i czekamy 10 minut. Gdy "maseczka" ostygnie, nakładamy ją na włosy i trzymamy przez ok. 20 minut. Po tym czasie spłukujemy wodą.

Maseczka z kawy przyciemni włosy i zatuszuje siwiznę.

Zobacz również: Przyda się nie tylko w kuchni. Oto do czego służy matowa strona folii aluminiowej

Siwienie włosów - przyczyna

Pierwsze siwe włosy mogą się pojawiać już w okolicy 35. roku życia. Wszystko zależy od kwestii genetycznych - wpływa na to m.in. stres, który może przyspieszać pojawianie się srebrzystych pasm. 

Naukowcy potwierdzają, że życie w emocjonalnym napięciu może prowadzić do upośledzenia funkcji komórek, które odpowiadają za produkcję pigmentu w mieszkach włosów. Tendencję do wcześniejszego siwienia zauważono również u nałogowych palaczy.

***

Zobacz również: Najgorsze fryzury dla pań po 50-tce. Te cięcia bezlitośnie postarzają

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: maseczka z kawy na włosy | domowy szampon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy