Reklama

Reklama

Przyda się nie tylko w kuchni. Oto do czego służy matowa strona folii aluminiowej

Folia aluminiowa to praktyczny „gadżet”, który znajduje się w niemal każdym domu. Swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w kuchni, jednak, jak się okazuje, może być pomocny również w innych domowych sytuacjach. Do czego wykorzystać matową i błyszczącą stronę folii aluminiowej? Tylko właściwe użytkowanie pomoże skutecznie odkryć jej zalety. Oto, jak to zrobić!

Folia aluminiowa, czyli popularne sreberko, ma praktyczne zastosowanie w naszej kuchni. Pieczemy w niej ryby lub mięso w piekarniku, zawijamy kanapki czy wykorzystujemy podczas przygotowywania ciasta. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że dwie strony folii aluminiowej posiadają zupełnie odmienne zastosowania. Jaka jest różnica pomiędzy matową i błyszczącą stroną sreberka?

Zobacz również: Owiń klamkę folią aluminiową! Ten trik chroni przed złodziejem

Reklama

Która strona folii aluminiowej do czego? Unikaj tych błędów!

Większość z nas korzysta z folii aluminiowej bez większego namysłu. Tymczasem nic bardziej mylnego. Sreberko zostało zaprojektowane w ten sposób, aby jedna z jego stron zatrzymywała ciepło, zaś inna je przepuszczała. Dlatego też mamy do czynienia z błyszczącą i matową stroną folii aluminiowej.

Jeśli więc podczas przygotowania potrawy zależy nam na tym, aby danie zachowało swoje ciepło, należy owinąć je błyszczącą stroną folii do wewnątrz. Warto pamiętać o tym, aby w trakcie gotowania lub pieczenia zawinąć potrawę w folię aluminiową w ten sposób, aby stykała się ona z żywnością. W ten sposób jeszcze mocniej zatrzymamy jej ciepło. Przeciwna strona folii aluminiowej może wpłynąć na nierównomierne ugotowanie lub upieczenie się dania.

Do czego służy matowa strona folii aluminiowej?

Jedną z głównych zalet folii aluminiowej jest fakt, iż możemy dzięki niej przedłużyć świeżość przechowywanych potraw. W tym celu wystarczy owinąć ją lśniącą stroną na zewnątrz, zaś matową do wewnątrz. W ten sposób ograniczymy dopływ ciepłej temperatury do wnętrza produktu, wpływając na jego wolniejsze psucie się. Postępujmy w ten sposób między innymi z przygotowywanymi na wycieczki kanapkami.

Pamiętajmy również, że wkładając żywność do lodówki powinniśmy przykryć ją błyszczącą stroną do góry. Sprawi to, że potrawa zostanie szybciej schłodzona.

Zobacz również: Folia aluminiowa w zmywarce do naczyń. Niezwykły trik robi furorę

Folia aluminiowa: zastosowanie

Folia aluminiowa swoje zastosowanie znalazła przede wszystkim w kuchni. Jak się jednak okazuje, z powodzeniem przyda się również w innych domowych sytuacjach. Co więcej, w większości z tych przypadków nie ma najmniejszego znaczenia, którą ze stron folii użyjemy.

Sreberko przyda się między innymi podczas czyszczenia rusztu grillowego bądź gazowego czajnika czy przypalonych garnków. Wystarczy zwinąć folię aluminiową w kulkę i usunąć brud. W podobny sposób pozbędziemy się również rdzy.

Folia aluminiowa świetnie sprawdzi się także podczas czyszczenia srebra lub ostrzenia tępych nożyczek. Warto sięgnąć po nią również podczas prasowania. Umieszczona pod pokrowcem deski da świetne efekty - koszule bez żadnych zagnieceń.

Sreberko przyda się również do usuwania lakieru hybrydowego z paznokci, a także podczas remontów. Z jego pomocą szybko zabezpieczymy drobne elementy, jak uchwyty czy klamki.

Zobacz również: Folia aluminiowa sposobem na zimne stopy. Powszechny problem znika

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: folia aluminiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy