Reklama

Ten symbol widnieje na wielu kosmetykach. Lepiej poznaj jego znaczenie

Używasz jednego i tego samego cienia do powiek kilka lat? W twojej kosmetyczce pałęta się szminka, którą kupiłaś bardzo dawno temu? Kosmetyki mają nie tylko klasyczne daty ważności, ale także tzw. PAO. Co oznacza ten skrót? Dlaczego warto się nim zainteresować? Przypomniała o tym Jessica Hurley, TikTokerka, która na produktach do makijażu zna się bardzo dobrze.

Jessica Hurley aktywnie działa na TikToku. To influencerka, która dzieli się z internautami poradami urodowymi oraz makijażowymi. Hurley często publikuje także krótkie filmiki, w których mówi o ciekawostkach związanych z kosmetykami oraz ich produkcją.

TikTokerka niedawno zapytała swoich obserwatorów o to, czy znają znaczenie pewnego symbolu, który pojawia się na produktach do makijażu oraz kosmetykach pielęgnacyjnych bardzo często. Większość fanów Jessicy Hurley nie znała poprawnej odpowiedzi. Influencerka postanowiła  wyjaśnić im, o co chodzi.

Zobacz również: Manicure w najmodniejszym kolorze 2023 roku. Zobacz inspiracje na paznokcie Viva Magenta

Reklama

Niewielki rysunek otwartego słoiczka. Na kosmetykach pojawia się bardzo często

O jaki znak graficzny chodziło TikTokerce? Hurley zapytała fanów o znaczenie symbolu przedstawiającego niewielki słoiczek z otwartym wieczkiem. Na znaku zazwyczaj widnieje cyfra lub liczba, a tuż obok niej litera "M". Co oznacza mała ikonka otwartego opakowania?

Ten symbol fachowo określany jest jako PAO. To skrót od Period After Opening. To międzynarodowe oznaczenie, które wskazuje, zgodnie z tłumaczeniem, na przydatność produktu po otwarciu konkretnego opakowania. Znak ilustruje więc okres przydatności zakupionego kosmetyku, liczony od jego pierwszego użycia.

Zobacz również: Gemini hair. fryzura zrobi furorę w 2023 roku. Zdecydują się tylko odważni

Jak czytać ten symbol? Jeśli na opakowaniu lub etykiecie produktu widzimy ikonkę przedstawiającą otwarty słoiczek oraz niewielki napis "5M" oznacza to, że bez ryzyka możemy stosować ten produkt tylko pięć miesięcy po otworzeniu opakowania. Po przekroczeniu podanego czasu produkt może między innymi stracić niektóre właściwości, zmienić konsystencję lub wywołać reakcję alergiczną. PAO należy więc bezwzględnie przestrzegać.

Zobacz również: Joanna Racewicz w modnej kurtce. Ten model i kolor jest hitem!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kosmetyki | etykiety kosmetyków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy