Reklama

TikTokerka pokazała, jak golić nogi. Od lat kobiety robiły to źle

Wiele kobiet po goleniu nóg musi mierzyć się z podrażnieniami, krostkami i wrastającymi włoskami. Okazuje się, że taki stan może powodować nieprawidłowy sposób golenia. TikTokerka Joanna Kenny postanowiła poruszyć ten temat i pokazać kobietom, co do tej pory robiły źle podczas golenia nóg.

Podrażnienia po goleniu

Podrażnienia po goleniu i krostki są wbrew pozorom dość powszechnym problemem. Wiele kobiet boryka się z tym za każdym razem, gdy pozbywa się włosków ze swoich nóg. 

Wydawać, by się mogło, że nie da się popełnić błędu podczas tak prostej czynności, jaką jest golenie nóg. TikTokerka postanowiła jednak pokazać internautkom, że od lat robią to źle.

TikTok cały czas cieszy się sporym zainteresowaniem i coraz więcej osób zaczyna z niego korzystać. Dla wielu internautów to nie tylko kopalnia zabawnych treści, ale także porad i inspiracji.

TikTokerka pokazała, jak poprawnie golić nogi

Wiele kobiet chcąc ogolić nogi, sięga po piankę lub żel, rozprowadza produkt na nogach i następnie przeciąga maszynką z dołu do góry, czyli w przeciwnym kierunku do wzrostu włosa. 

Reklama

Jak się okazuje, by uniknąć wszelkich nieestetycznych krostek, podrażnień i zaczerwienienia, wystarczy zmienić jedną rzecz. Rozwiązaniem jest golenie nóg w odwrotny sposób, czyli od góry do dołu zgodnie ze wzrostem włosków. 

Joanna Kenny podkreśliła, że przyczyną podrażnień i tzw. truskawkowych nóg może być zły sposób golenia. TikTokerka zaprezentowała, jak wykonywać to poprawnie, a jej film został już obejrzany ponad 15 tys. razy.

***

Zobacz także:

Jak rozjaśnić włosy na twarzy?

Jak zatamować krwawienie po goleniu?

Depilacja wąsika. Co robimy nie tak?INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy