Reklama

Reklama

Trik z gumką do ścierania robi furorę. Kran będzie wyglądał jak nowy

Łazienka bez wątpieniem jest tym pomieszczeniem, które powinniśmy sprzątać regularnie ze szczególną uwagą. Niestety, nawet mimo częstego dbania o to pomieszczenie, na kranach błyskawicznie pojawia się osad z mydła i zacieki z twardej wody. Jest jednak pewien trik, który znacznie ułatwi sprzątanie tego elementu łazienki.

Im częściej sprzątamy łazienkę, tym mniej uciążliwą staje się ta niekoniecznie przyjemna czynność. Są jednak takie miejsca w tym pomieszczeniu, które nawet mimo regularnego sprzątania przez częstotliwość ich używania wymagają częstego sięgania po gąbkę i środki czystości. Do takich elementów zaliczamy m.in. kran, na którym bardzo szybko widać zacieki i osad. Jest jednak pewien trik, który w błyskawiczny sposób pomoże usunąć te nieestetyczne zabrudzenia i sprawi, że osad nie wróci tak szybko.

Czytaj także: Suszysz pranie w mieszkaniu? Skutki mogą być opłakane

Reklama

Potrzyj kran gumką do ścierania. Zaskakujący efekt

Chemiczne środki czystości dostępne w drogeriach nierzadko przerastają nasz budżet, a ich skład często poddaje się wątpliwości. Okazuje się, że w przypadku osadu zbierającego się na kranie, wcale nie trzeba sięgać po chemikalia, a zwalczyć zacieki pomoże nam przyrząd, który prawdopodobnie mamy w biurku.

Choć zabrzmi to zaskakująco, mowa o gumce do ścierania. Wystarczy potrzeć nią chromowany kran, a osad zniknie w mig. Warto zaznaczyć, że gumka nie rysuje delikatnych powierzchni , a po całej czynności nie ma potrzeby przemywania kranu wodą i wycierania ściereczką. Ten sposób doskonale sprawdzi się w sytuacji niespodziewanej wizyty, gdy trzeba szybko doprowadzić łazienkę do porządku, a w dodatku jest tańszy i znacznie mniej inwazyjny niż chemiczne środki do usuwania osadu.

Zobacz też: 7 zaskakujących sposobów na wykorzystanie sierści zwierząt

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jak czyścić kran | kran zacieki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy