Reklama

Reklama

Triki na sprzątanie w kuchni

Palniki kuchenki gazowej z zapieczonym, tłustym brudem włóż do torebek strunowych. Do każdej z nich wlej szklankę amoniaku i szczelnie zamknij. Pozostaw palniki na noc, a rano opłucz je wodą. Będą jak nowe.

Gdy na granitowym zlewozmywaku osadzi się kamień, usuniesz go sodą i kwaskiem cytrynowym. Wlej do zlewu gorącą wodę i wsyp po opakowaniu kwasku i sody. Wymieszaj i pozostaw na noc. Rano wypuść wodę i opłucz zlew.

Reklama

Wszystkie półki (także w lodówce) i góry szafek umyj, dobrze osusz i naklej folię spożywczą. Tłusty brud i resztki jedzenia będą się zbierały na niej. Następnym razem nie będziesz musiała szorować tych powierzchni, wystarczy tylko, że zdejmiesz folię i przykleisz nową.

Do wnętrza mikrofalówki wstaw głęboki talerz z wodą i płynem do zmywania naczyń (2:1). Nastaw urządzenie na kilka minut, na najwyższą moc. Po tym czasie ostrożnie wyjmij talerz, a ścianki mikrofalówki przetrzyj ręcznikiem papierowym.

Kuchenne kafelki łatwo umyjesz płynem do szyb z amoniakiem lub octem. Użyj do tego dyfuzora, robiącego pianę. Po spryskaniu glazury poczekaj 10 minut i zmyj preparat.

Aby na kafelkach (tylko gładkich, z połyskiem!) nie osadzał się wodny kamień, nanieś na nie preparat tzw. niewidzialną wycieraczkę – dostępny jest w sklepach motoryzacyjnych.

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje