Ukryta funkcja w desce sedesowej. Sprawdź, czy w twoja też ma ten przycisk

Utrzymanie toalety w odpowiedniej czystości, w tym również deski sedesowej, zmniejsza ryzyko pojawienia się wielu, groźnych bakterii, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że w desce znajduje się pewna ukryta funkcja, która pozwala na jej bardzo dokładne wyczyszczenie.

Czy twoja deska sedesowa posiada ukryty przycisk?
Czy twoja deska sedesowa posiada ukryty przycisk?123RF/PICSEL

Do czego służy ukryta funkcja w desce sedesowej?

Deska sedesowa, to jeden z tych elementów wyposażenia domu, który najbardziej narażony jest na pojawianie się na nim milionów groźnych bakterii. Dlatego zachowanie czystości i higieny w toalecie jest tak bardzo ważne.

Niestety często zdarza się, że myjąc deskę sedesową nie mamy możliwości dotrzeć do zakamarków na łączeniu deski z sedesem, a właśnie tam gromadzi się mnóstwo zanieczyszczeń. Większość desek sedesowych, zwłaszcza tych nowych posiada jednak pewną funkcję, która zdecydowanie ułatwia jej dokładne wyczyszczenie, zwłaszcza we wspomnianych zakamarkach.

Jak zdemontować deskę sedesową?
Jak zdemontować deskę sedesową?123RF/PICSEL

Otóż skorzystanie z ukrytej funkcji deski sedesowej sprawi, że bez problemu zdemontujemy deskę z sedesu, co pozwoli na jej bardzo dokładne umycie. Jak to zrobić?

Przed sprawdzeniem, czy twoja deska sedesowa posiada tę funkcję, nałóż na dłonie rękawiczki gumowe, których używasz do sprzątania. Podnieś deskę sedesową i przyjrzyj się zawiasom mocującym deskę do sedesu. Znajdujące się tam bolce powinny być zamontowane w ten sposób, by móc je bez problemu przesuwać na boki. Rzecz jasna, rozwiązanie może być różne w zależności od modelu deski sedesowej.

Po przesunięciu bolca w zawiasie, deska nie będzie już zespolona z sedesem, dzięki czemu możesz ją zdjąć bez obawy o jej uszkodzenie. Deskę przełóż do miski z ciepłą wodą i bardzo dokładnie ją umyj. Nie zapomnij również o wyczyszczeniu sedesu, a zwłaszcza miejsca łączenia sedesu z deską.

Regularnie czyszcząc sedes pozbędziesz się groźnych bakterii
Regularnie czyszcząc sedes pozbędziesz się groźnych bakterii123RF/PICSEL

Jak pozbyć się z toalety brzydkiego zapachu?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów służących do czyszczenia toalet. Niektóre z nich posiadają w swoim składzie substancje zwalczające nagromadzone bakterie. Jednak czasami zdarza się, że pomimo używania takich detergentów, z toalety wydobywa się bardzo nieprzyjemna woń.

Jedna z brytyjskich influencerek, która na platformie Tiktok zamieszcza swoje filmy z poradami, jak zachować w domu czystość, podzieliła się z internautami swoim patentem na pachnącą toaletę.

Donna Mendoza, bo o niej właśnie mowa, odświeża swoją toaletę przy pomocy kapsułki do prania ubrań. Kobieta rozpuszcza kapsułkę w misce z ciepłą wodą i tak przygotowaną miksturę wlewa do uchwytu na szczotkę do mycia toalety.

Tiktokerka uważa, że taki zabieg pomaga w utrzymaniu przyjemnego zapachu w łazience, za każdym razem, gdy czyści szczotką swoją toaletę.

***

Jak wyczyścić żelazko? Trzy sposoby na brudną stopę żelazkaInteria DIY
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas