Reklama

Ustawienia pralki - zobacz co oznaczają

Jesteś dorosłą kobietą i pranie nastawiasz już nie od dziś. Mimo to, jeśli chodzi o ustawienia pralki, właściwie nie do końca wiesz, które co oznacza. Ale nie martw się. Zebraliśmy ten poręczny przewodnik, więc od teraz twoje pranie zawsze będzie idealnie czyste i delikatne!

Pranie normalne:

Najlepsze do prania podstawowych elementów garderoby (T-shirty, dżinsy, bielizna, skarpety, ręczniki i pościel). Wykorzystuje gorącą wodę i silne prędkości obrotów, pierze ubrania dokładnie i usuwa cały brud.

Pranie szybkie:

Najlepsze, kiedy jesteś w pośpiechu, ale zadziała tylko przy małym obciążeniu (całkowicie zapomniałaś, że twoje ulubione dżinsy był brudne). Krótszy cykl (zwykle około 15 do 30 minut) oznacza szybsze obroty oraz mniej czasu na schnięcie.

Przedpranie:

Najlepsze na ubrania, które mają plamy trudne do usunięcia. Wybranie tej opcji oznacza, że ​​dodatkowo namaczasz ubrania przed właściwym cyklem prania.

Wolne obroty:

Najlepszy do usuwania zagnieceń np. z koszuli na guziki i spodni. Ciepła woda rozluźnia zagniecenia, natomiast powolne wirowanie pomaga chronić przed powstaniem nowych.

Długi cykl prania

: Najlepsze na ubrania, które są naprawdę brudne. To pranie z użyciem ciepłej wody, cykl jest długi, a obroty szybkie.

Delikatne:

Najlepsze do piżam i bielizny. Używana jest zimna woda i krótki, powolny cykl.

Opóźniony start:

Najlepsza, gdy wiesz, że nie będzie cię w domu w czasie, aby rozwiesić mokre ubrania lub przełożyć je do suszarki. Pranie rozpocznie się w takim momencie, że będziesz mogła się nim zająć zaraz po powrocie do domu.

Temperatura:

Dobrą zasadą jest to, że gorąca woda przeznaczona jest dla białych, a zimna dla kolorowych ubrań. Pamiętaj jednak, że gorąca woda może spowodować, że ubrania się skurczą, a zimna woda nie zawsze dobierze trudniejsze plamy. Ciepła jest złotym środkiem.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy