W świecie blasku i luksusu. Wnętrza w stylu glamour

Dla jednych wymarzony sposób na urządzenie mieszkania, dla innych zaś synonim kiczu i przesady. Styl glamour! Grający blaskiem, żywymi kolorami oraz stylowymi meblami. Jak stosować go we wnętrzach?

fot. Dekoral Fashion
fot. Dekoral Fashionmateriały prasowe

Glamour to dziś jeden z bardziej gorących trendów we wnętrzach. Wiele osób przyciąga swą magią i blaskiem, a także odrobiną tkwiącej w nim zabawy. I to właśnie słowo "zabawa" stanowi klucz do zrozumienia stylu: Glamour to bardzo eklektyczny styl, bazujący na zestawianiu ze sobą rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają się bardzo odległe np. współczesnego designu z barokowymi meblami lub matowych faktur z kolorowymi, błyszczącymi powierzchniami. Dzięki temu możemy jednak tworzyć wnętrza, łączące w sobie luksusu i zmysłowość z lekkością i odrobiną humoru - wyjaśnia Anna Łatoszyńka, manager marki Dekoral Fashion.

Kolory pełne wrażeń

Pierwsza rzecz, która najczęściej przychodzi nam myśl, kiedy myślimy o glamour, to oczywiście paleta róży i fioletów. Nie da się ukryć, że doskonale sprawdzają się one w tego rodzaju aranżacjach. Możemy jednak stosować zarówno odcienie wyraziste, nasycone kolorem, jak stonowane, przełamane szarą nutą. Pamiętajmy też, że nadmiar intensywnych barw bywa męczący. Dlatego dobrze zestawiać je ze spokojniejszymi, ale bardzo wytwornymi beżami lub przygaszonymi zieleniami. Ciekawym rozwiązaniem może być także glamour w jasnym wydaniu (np. popielatym), w którym na pierwszy plan wysuwają się dodatki. Szukając odpowiednich barw, warto wykorzystać także gotowe kolekcje kolorystyczne, takie jak np. "Glamour" z linii farb Colour & Style marki Dekoral Fashion. Znajdziemy w niej gustowne barwy, które będą idealnie komponować się na naszych ścianach.

fot. Dekoral Fashion
fot. Dekoral Fashionmateriały prasowe

Kolejną cechą wyróżniającą glamour jest wszechobecny blask. Świetlne refleksy znajdziemy bowiem wszędzie - błyszczące tkaniny, kryształowe żyrandole, srebrne naczynia to tylko niektóre pomysły. Aranżując wnętrze sięgnijmy więc po atłasowe poszewki dekoracyjne lub narzuty. Meble niech natomiast przyciągają wzrok wysokim połyskiem (a nawet i złotymi zdobieniami). Nie zapominajmy też o wielkich lustrach, które rozjaśnią i powiększą wnętrze. Błyszczące powinny być także różnorodne drobiazgi: patery, wazony oraz bibeloty.


Kontrasty w modzie

Wnętrze nigdy jednak nie będzie w pełni glamour, jeśli zabraknie w nim charakterystycznych kontrastów. Pomyślmy więc o zestawieniu minimalistycznego, okrągłego stołu z barokowym fotelem, obitym miękkim pluszem. Takie zderzenie wytwornej klasyki z lekką nowoczesnością zdecydowanie ożywi wnętrze. Innym sposobem kreatywnego wykorzystania mebli będzie pomalowanie barokowego mebla na kolor fioletowy lub różowy (pomocna okaże się np. emalia Akrylux marki Dekoral).

fot. Dekoral Fashion
fot. Dekoral Fashionmateriały prasowe

Aby dopełnić wnętrze, wprowadźmy do niego trochę luksusu. Poszukajmy więc złotych lub srebrnych naczyń, albo dużych kryształowych żyrandoli. Interesujące będą także wszelkiego rodzaju akcesoria zdobione drogimi kamieniami. Oczywiście luksus stylu glamour zawsze powinien być z przymrużeniem oka. Liczy się bowiem ekstrawagancka forma i sama aura przepychu, a nie to, czy jest on prawdziwy...

fot. Dekoral Fashion
fot. Dekoral Fashionmateriały prasowe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas