Reklama

We wnętrzach postaw na aksamit

Aksamit - bawełniany materiał z krótkim, puszystym włosiem, miękki i przyjemny w dotyku, znów wraca do łask. Jest obecny nie tylko w naszych szafach, w postaci eleganckich ubrań, ale coraz powszechniej pojawia się we wnętrzach mieszkań.

Szykowny i słodki, nadaje niezwykły wygląd każdemu wnętrzu. Lubiany w intensywnych kolorach i w tych stonowanych. Dobrze wygląda na prostej poduszce lub obszernym fotelu w dawnym stylu. Sprawdza się w wielu wcieleniach.

Ten ponadczasowy materiał gości w naszych wnętrzach już od kilku sezonów, gdyż jest częścią trendu, który preferuje miękkość i przytulność. Aksamit jest równie piękny, jak przyjemny w dotyku. Jest też dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy postawić na szyk i ponadczasowy komfort.

Pasuje do wszystkich pomieszczeń, które chcemy utrzymać w spokojnej atmosferze, gdzie lubi się spędzać czas. Jednym słowem, najlepiej się sprawdza w sypialni i salonie. Aksamit może zaistnieć w tych pomieszczeniach przez akcesoria (narzuty, poduszki) lub w postaci konkretnych, obitych nim mebli, aby nadać charakter przestrzeni, uczynić ją miękką i przytulną, sprzyjającą wyciszeniu.

Reklama

To materiał, który sugeruje spokojną atmosferę, sprzyjającą ucieczce w domowe pielesze. Uwielbiamy tulić się w aksamitnych poduszkach w środku zimy, przesiadywać na aksamitnej kanapie ze względu na jej wygodę i elegancję. Aksamit ma tę zaletę, że już przez swą obecność tworzy dodatek lub wyrafinowany mebel.

Czy dekoratorzy wnętrz dają jakieś wskazówki odnośnie koloru? Aksamit to materiał, który świetnie się prezentuje w każdym kolorze. Ale wybór koloru ma decydujący wpływ na atmosferę pomieszczenia. Na przykład, aby stworzyć dekorację z ciepłą i przytulną atmosferą, stawiamy na ciemny aksamit, niebieski lub burgundowy, który zapewni ponadczasowy styl.

Aby uzyskać modną dekorację, wybierzmy aksamit w kolorze terakoty we wszystkich odcieniach. Zagra tu także towarzystwo innych kolorów. Pastelowe kolory sprawią, że terakotowy aksamit się uspokoi, zaś stonowane barwy sprawią, że ten sam aksamit będzie się prezentował nowocześnie.

W sumie, to od nas zależy, jaki aksamit zastosujemy w naszych wnętrzach i jaki efekt chcemy uzyskać. 


***Zobacz także***

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama