Reklama

Wlej szklankę do pralki. Czarne ubrania będą jak nowe

Istnieje wiele domowych metod, dzięki którym wywabimy plamy, sprawimy, że ubrania odzyskają biel lub nadamy głębi kolorom. W wielu przypadkach wystarczy sięgnąć do kuchennych szafek. Tak jest i w tym przypadku. Kawa dodana do płynu do prania, zamiast zniszczyć, sprawi, że ubrania będą wyglądały na nowsze.

Napar z kawy zadziała jak naturalny barwnik. Ubrania nabiorą głębokiej czerni, przez co będą wyglądały jak nowe. Jeśli zależy nam na odzyskaniu głębokiej czerni ubrań, warto spróbować tego domowego sposobu.

Zobacz również: Suszysz pranie w mieszkaniu? Skutki mogą być opłakane

Dolej kawy do płynu do prania

Jeśli chcemy, aby czarne ubrania wyglądały jak nowe i nie były sprane, do każdego prania z ciemnymi rzeczami wystarczy wlać filiżankę mocnej kawy. Napoju nie należy mieszać z proszkiem, a dolać do sąsiedniej komory. Zamiast kawy świetnie sprawdzi się również czarna herbata.

Reklama

Ciemne pranie należy umieścić w pralce, dodać proszku lub kapsułkę piorącą. Następnie do komory piorącej wlać ¼ filiżanki mocnej kawy. I gotowe.

Zobacz również: Jak zwalczyć mole?

Domowe sposoby na plamy

Istnieje więcej domowych sposobów, które pomogą w codziennym przygotowywaniu prania. Skutecznym wybielaczem będzie na przykład aspiryna. Rozgniecioną tabletkę dodajemy do proszku. W przypadku prania ręcznego stosujemy zasadę jedna tabletka na jeden litr wody.

Żółtych plam spod pach możemy pozbyć się przy pomocy roztworu soku z cytryny i sody oczyszczonej. Przygotowaną mieszankę należy pozostawić na plamie na 15 minut. Z uporczywymi plamami z krwi świetnie poradzi sobie biały ocet. Wystarczy zostawić go na kwadrans, a następnie wyprać zgodnie z zaleceniami na metce.

Zobacz również: Nasze babcie myły tym okna bez używania detergentów. Lśniły bez smug!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy