Wrzosy nigdy nie były tak bujne. Wystarczy wlać do doniczki jedną rzecz

Ich widok na balkonie czy w ogrodzie to niezawodny znak, że jesień tuż-tuż. Polacy kochają wrzosy i gdy tylko rozpocznie się sezon na barwne rośliny, ruszają do kwiaciarni. Co zrobić, by stały się piękną i okazałą ozdobą? Istnieje prosty, domowy sposób. Składnik znajdziesz w kuchni.

Chcesz, by wrzosy były ozdobą ogrodu? Wykorzystaj fusy z kawy. Sąsiedzi będą zerkać z zazdrością
Chcesz, by wrzosy były ozdobą ogrodu? Wykorzystaj fusy z kawy. Sąsiedzi będą zerkać z zazdrością123RF/PICSEL

Spis treści:

  Sezon na wrzosy trwa w najlepsze. Barwna roślina jest jednym z najbardziej charakterystycznych symboli jesieni. Kwitnie obficie, długo i ma różne barwy - to sprawia, że wrzosy chętnie goszczą na naszych balkonach czy w ogrodach. Aby cieszyły oczy swoim wyglądem, trzeba o nie odpowiednio dbać.

  Możemy im w tym pomóc, stosując odpowiednie nawozy. Nie trzeba jednak sięgać po sklepowe odżywki - jedną z nich znajdziesz w kuchni.

  Wrzosy będą rosły jak szalone. Wykorzystaj fusy z kawy

  Nawóz z kawy odżywi wrzosy. Jego przygotowanie jest bardzo proste
  Nawóz z kawy odżywi wrzosy. Jego przygotowanie jest bardzo proste123RF/PICSEL

  Co zrobić, by wrzosy rosły jak szalone? Prostych i domowych sposobów nie brakuje. Jednym z nich jest wykorzystanie fusów z kawy. Ten domowy nawóz jest pełen składników takich jak azot, fosfor i potas, których rośliny potrzebują do prawidłowego wzrostu.

  Możemy nimi obsypać podłoże wokół wrzosów albo przygotować odżywkę. Jak to zrobić? Zalej dwie łyżki fusów po kawie gorącą wodą i odczekaj pół godziny. Gdy mikstura wystygnie, podlej nią wrzosy. Podlewanie powinno obejmować tylko ziemię - omijaj kwiaty i liście. Stosuj nawóz kilka razy w miesiącu. Dzięki temu wrzosy odwdzięczą ci się pięknym i okazałym wyglądem.

  Zobacz też:

  Wrzosy: podstawy pielęgnacji

  Wrzos jest jednym z symboli nadchodzącej jesieni
  Wrzos jest jednym z symboli nadchodzącej jesieni123RF/PICSEL

  Wrzosy mają szereg wymagań, jeśli chodzi o pielęgnację. Ważną kwestią jest podlewanie. Nie należy jednak z nim przesadzać - roślina niezbyt przepada za nadmiarem wody. Przelanie może doprowadzić do gnicia korzeni czy chorób grzybiczych. A tego z pewnością nie chcemy. Z drugiej jednak strony, ziemia, na której znajdują się wrzosy, powinna być zawsze wilgotna. Gdy panują dość wysokie temperatury, najlepiej podlewać ją codziennie. Najlepiej robić to filtrowaną wodą.

  Wrzosy lubią kwaśne podłoże i słoneczne stanowisko, ale nie przepadają za zbytnią ekspozycją na promienie słoneczne. Złoty środek? Najlepszym miejscem będzie to osłonięte przed wiatrem i pełnym słońcem.

  Roślina preferuje glebę mającą kwaśny odczyn. Dlatego też po zasadzeniu najlepiej rozsypać wokół nich torf lub kompost.

  ***

  Zdanowicz Pomiędzy Wersami. Odc. 65: Ewa Woydyłło-OsiatyńskaINTERIA.PL
  INTERIA.PL
  Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
  Dołącz do nas