Reklama

Reklama

Rozsyp wokół wrzosów i poczekaj na efekty. Krzewy bujnie zakwitną!

Wrzosy to jedne z najbardziej popularnych i pięknie się prezentujących roślin rosnących na przełomie lata i jesieni. Aby dobrze się rozwijały i odwdzięczały swoim wyglądem, należy pamiętać o pewnych zasadach w ich pielęgnacji. Ten jeden trik sprawi, że wrzosy będą rosły jak szalone!

Wrzosy pojawiające się w ogrodzie zwiastują koniec lata i początek jesieni. Wspaniale dekorują rabaty ale i tarasy. Aby bujnie i zdrowo rosły, samo podlewanie może nie wystarczyć - o wrzosy należy odpowiednio zadbać. Ten jeden trik na pewno was pozytywnie zaskoczy!

Czytaj też: Pielęgnacja i uprawa wrzosów: nie zapomnij o ściółkowaniu!

Wrzosy w ogrodzie - o tych zasadach trzeba pamiętać

  • Wrzosy najlepiej czują się na jasnych stanowiskach, jednak zazwyczaj nie tolerują bezpośredniego działania promieni słonecznych. Dobrze więc, aby krzewy były osłonięte przed wiatrem oraz pełnym słońcem. 
  • Wrzos uwielbiają glebę o kwaśnym odczynie, dlatego po zasadzeniu, rozsyp wokół krzewów kompost lub torf. Dzięki temu działaniu, pH ziemi zostanie nieco obniżone. 
  • Ziemia, w której zasadzone są wrzosy, powinna być zawsze wilgotna. Nawet chwilowe przesuszenie tych roślin może spowodować uszkodzenie kwiatów. Lepiej jest często je podlewać, w ciepłe dni nawet codziennie. 
  • Uważać natomiast należy, żeby nie przelać wrzosów. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy krzewy mają dostateczną ilość wody w podłożu, jest prosty test palca. Jeśli po włożeniu go w ziemię poczujesz, że jest ona ledwo wilgotna, natychmiast podlej rośliny. 
  • Wrzosy o wiele lepiej reagują na miękką wodę, staraj się więc podlewać takiej o niskim stężeniu węglanu wapnia i innych jonów. Dobrze używać to tego wodę filtrowaną. 

Zobacz również: Wrzosy w domu. Wielu wierzy, że przynoszą pecha

Reklama

Rozsyp to wokół wrzosów - będą pięknie rosły!

Jako świetny nawóz dla wrzosów sprawdzą się fusy po kawie. Jak przygotować taką "odżywkę"? Najprościej będzie je wysuszyć i obsypać nimi podłoże wokół wrzosów. 

Można również zaparzyć fusy we wrzątku - zalej dwie łyżki resztek po kawie gorącą wodą i odczekaj 30 minut. Tak przygotowaną miksturą podlewaj wrzosy. Naturalny nawóz z kawy sprawi, że rośliny będą zdrowe, co zauważysz po bujnych, okazałych krzewach. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wrzosy | wrzosy jesienią | fusy po kawie jak wykorzystać

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy