Reklama

Reklama

Wrzuć czosnek do toalety. Zaskakujący efekt!

Czosnek to nie tylko warzywo, które wzbogaca smak wielu potraw. Dla wielu osób stanowi także naturalny antybiotyk. Okazuje się, że może okazać się skuteczny w czyszczeniu toalety. Jak to zrobić?

Po czosnek sięga wiele osób w przypadku przeziębienia i innych chorób układu oddechowego. Czosnek zwalcza nie tylko infekcje, ale także może chronić przed zawałem i udarem, a do tego wspomagać trawienie. Okazuje się, że ten antybakteryjny środek znalazł również zastosowanie w domowych porządkach.

Każdy wie, jak ważna jest regularne sprzątanie łazienki. Wiele osób sięga po chemiczne środki, jednak można do tego wykorzystać coś, co znajduje się niemal w każdej kuchni. 

Okazuje się, że coraz częściej czosnek jest stosowany podczas domowych porządków. Wszystko to za sprawą allicyny, która ma właściwości bakteriobójcze. W związku z tym może być skutecznym środkiem dezynfekującym toaletę.

Reklama

Otóż wystarczy wrzucić do toalety dwa obrane ząbki czosnku, zostawić na noc i rano spłukać wodą. By zahamować rozwój bakterii, najlepiej ten trik stosować dwa razy w tygodniu.

Czytaj więcej: 

Włóż skórkę po cytrynie do zmywarki. Co się stanie?

Kwiaty doniczkowe, które kwitną cały rok. Ozdoba domu!

Najbrudniejsze, czyli siedliska salmonelli, gronkowca i innych bakterii w naszych domach

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czosnek | czosnek działanie | domowe porządki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy