Reklama

Reklama

Wrzuć do zlewu i zalej wrzątkiem! Fetor zniknie w kilka sekund

Przykry zapach wydobywający się ze zlewu nie należy do przyjemnych i może skutecznie odebrać nam chęć do gotowania i przebywania w kuchni. Nie jest on jednak rzadkim problemem. To skutek zalegania w rurach resztek jedzenia, odpadów i bakterii. Jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu?

Jednym z najważniejszych i najskuteczniejszych sposobów zapobiegania fetorowi z rur jest dbanie o ich czystość i regularne odkażanie. Jak robić to w sposób właściwy i bezpieczny dla środowiska? 

Jak pozbyć się przykrego zapachu ze zlewu? Domowe sposoby!

Istnieje kilka prostych, domowych sposobów na walkę z nieprzyjemnym zapachem z rur. Jednym z nich jest zastosowanie sody oczyszczonej, którą należy wsypać do zlewu, a następnie obficie polać octem. Po kilku minutach miksturę należy zalać wrzątkiem - mieszanka sody, octu i wody przeczyści rury i zlikwiduje nieprzyjemny zapach. 

Sodę i ocet możemy zastąpić także mieszanką soli i cytryny. Sól należy wsypać do odpływu i polać ją sokiem z cytryny. Po 20 minutach całość należy zalać wrzątkiem. 

Zobacz także: Wlej do miednicy i mocz skarpety 30 minut. Babciny odplamiacz za grosze! 

Reklama

Zaskakujący sposób na fetor z rur. Wrzuć i zalej wrzątkiem!

Innym, zaskakującym sposobem na pozbycie się przykrego zapachu z rur jest wykorzystanie... kapsułki do prania ubrań. Należy umieścić ją w zlewie i zalać wrzątkiem do momentu, aż się rozpuści. Warto jednak mieć świadomość, że ten sposób nie jest tak ekologiczny i bezpieczny dla środowiska jak poprzednie. 

Wszystkie te sposoby pomagają skutecznie pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, ale nierzadko tylko na jakiś czas. W niektórych przypadkach zatkane rury będą potrzebować mocniejszego udrożnienia.

Zobacz również:

Rozpuść dwie kostki w wiaderku z ciepłą wodą i wylej na kafelki! 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy