Reklama

Reklama

Wrzuć kawałek selera naciowego do worka z chlebem. Efekt cię zaskoczy!

Brak wiedzy na temat odpowiedniego przechowywania w domu żywności często prowadzi do niepotrzebnych, dodatkowych wydatków z uwagi na fakt, iż produkty spożywcze szybciej się psują. Dlatego warto poznać kilka prostych trików, dzięki którym jedzenie dłużej zachowa swoją świeżość i zdatność do spożycia.

TikTokerka Katya Meckle dzieli się z internautami swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania, ale także podpowiada, jak prawidłowo przechowywać żywność, by nie ulegała ona zbyt szybkiemu popsuciu się. Katya Meckle udowadnia, że niewielkim wysiłkiem sprawimy, że jedzenie nie będzie się marnowało, a nasz portfel nie uszczupli się o niepotrzebne wydatki.

Internautka pokazała m.in. jak przechowywać chleb, by nie wysychał i nie spleśniał nawet przez trzy tygodnie po jego kupieniu. Meckle twierdzi, że do torby z pieczywem wystarczy włożyć niewielką gałązkę selera naciowego.

Reklama

Ponadto kobieta pokazuje na filmie, jak należy owinąć banany zwykłą, kuchenną folią aluminiową, by dłużej zachowały świeżość. Dosyć oryginalnym, ale jak zapewnia Meckle sprawdzonym sposobem na zapewnienie dłużej daty do spożycia - w tym przypadku - marchewki oraz zielonych warzyw, jest umieszczenie ich w pojemniku z wodą, a następnie przechowywanie w lodówce.

Nagranie z poradami, jak odpowiednio przechowywać żywność obejrzano już ponad 600 tysięcy razy, a internauci w komentarzach nie kryją swojego zachwytu nad prostymi trikami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: żywność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy