Zamiast wylewać do zlewu, podlej tym ogródek. Podziękujesz za ten trik

Wiosna to okres, kiedy po długiej zimie nasze ogródki wreszcie wypełniają się kolorowymi roślinami, wśród których warto spędzić każdą, wolną chwilę, relaksując się na łonie natury. Jednak walory estetyczne krzewów i kwiatów często zaburzają niechciani goście w postaci chwastów. Na szczęście istnieje doskonały, domowy sposób, dzięki któremu pozbędziemy się tych niepożądanych roślin.

Woda po ugotowanych ziemniakach sprawi, że chwasty przestaną rosnąć w twoim ogrodzie
Woda po ugotowanych ziemniakach sprawi, że chwasty przestaną rosnąć w twoim ogrodzie123RF/PICSEL

Godziny spędzone podczas pielęgnowania ogrodu mogą zniweczyć rośliny, która zazwyczaj szturmem wdzierają się pomiędzy dokładnie wyselekcjonowane przez nas kwiaty i idealnie przyciętą trawę. Mowa rzecz jasna o chwastach, stanowiących dla ogrodników nie lada wyzwanie.

Niektóre chwasty nie tylko negatywnie wpływają na walory estetyczne ogrodu, ale przyczyniają się również do obniżenia plonów roślin uprawnych, stanowią truciznę dla ludzi i zwierząt oraz służą za pokarm dla szkodników, zwiększając ryzyko rozwinięcia się u roślin uprawnych chorób bakteryjnych, grzybowych i wirusowych.

Jak pozbyć się chwastów, stosując wodę po ziemniakach?

Zanim sięgniemy po chemiczne preparaty zwalczające chwasty, warto wypróbować skuteczny, naturalny roztwór, który błyskawicznie przygotujemy w domu. Jednym z niezawodnych sposobów na pozbycie się chwastów jest wykorzystanie wody po ugotowanych ziemniakach.

Chwasty szpecą ogród i mogą przyczyniać się do obumierania innych roślin
Chwasty szpecą ogród i mogą przyczyniać się do obumierania innych roślin123RF/PICSEL

Przygotowanie mikstury jest banalne i ogranicza się w zasadzie do odcedzenia ziemniaków z wody, której nie wylewamy zwyczajowo do zlewozmywaka, lecz przelewamy do innego naczynia. Należy pamiętać, że chwasty powinniśmy zalewać wrzącą wodą po ziemniakach, gdyż zwiększy to nasze szanse na pozbycie się chwastów.

Chwasty stanowią dla ogrodników nie lada wyzwanie
Chwasty stanowią dla ogrodników nie lada wyzwanie123RF/PICSEL

Wrząca woda poparzy chwasty, a skrobia zawarta w wodzie zahamuje ich dalszy wzrost. Pamiętajmy jednak, by miksturą nie oblewać innych, rosnących nieopodal roślin. Pamiętaj także, by nie wylewać do ogrodu posolonej wody.

Chcesz brzmieć jak osoba inteligentna? Tych zwrotów unikaj!INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas