Zanurz w wodzie i wlej do doniczki. Busz na parapecie gwarantowany

Rośliny na parapecie wyglądają mizernie? Ich liściom brakuje soczystej zieleni, a kwiaty wyglądają, jakby zaraz miały opaść? W ten sposób może objawiać się brak siarki w glebie. Zaradzisz temu, stosując prostą w wykonaniu i tanią domową odżywkę dla roślin.

Domowy nawóz do roślin z siarką daje spektakularne efekty
Domowy nawóz do roślin z siarką daje spektakularne efektyduskbabe123RF/PICSEL

Niedobór siarki szkodzi roślinom

Siarka to istotny dla życia pierwiastek. Dzięki niej rośliny są mocne i zdrowe. Siarka ułatwia im wchłanianie azotanów, które są niezbędne dla wzrostu i rozwoju rośliny. Bez siarki i azotu parapet wygląda mizernie. Rośliny są słabe, a ich liściom brakuje zieleni. Siarka jest niezbędnym składnikiem do produkcji białek, które z kolei wpływają na tworzenie chlorofilu. Brak tego pierwiastka oznacza mniej zielonego barwnika. Domowy nawóz do roślin z siarką pomoże też pobudzić je do kwitnienia.

W zapałkach znajduje się siarka - składnik niezbędny do rozwoju roślin
W zapałkach znajduje się siarka - składnik niezbędny do rozwoju roślin123RF/PICSEL

Domowy nawóz do roślin z zapałek

Jak dostarczyć doniczkowym gatunkom siarki bez konieczności kupowania odżywek w sklepie? Możesz przygotować domowy nawóz do roślin z zapałek. Jego przygotowanie jest proste, a sam specyfik kosztuje grosze. Jak zrobić domową odżywkę do roślin?

 1. Przygotuj mały słoik o pojemności około 250 mililitrów i napełnij go świeżą wodą.

 • Wyjmij z pudełka dziesięć zapałek i zanurz ich główki w wodzie. Alternatywnie możesz wrzucić do słoika całe zapałki.

 • Mieszaj zapałkami w wodzie tak długo, aż na drewnie nie pozostanie śladu siarki, a woda nabierze koloru główek zapałek. Domowa odżywka do roślin gotowa.

 • Jak nawozić rośliny odżywką z zapałek? Wystarczy przygotowanym w ten sposób nawozem podlewać kwiaty. Jeśli będziesz stosować odżywkę regularnie, szybko zauważysz zmiany w wyglądzie swoich roślin. Aby zwiększyć efekt możesz też wetknąć kilka zapałek główkami w dół do ziemi w doniczce, a następnie podlać roślinę. Powtórz zabieg kilkakrotnie, a na twoim parapecie zamiast słabych, mizernych roślinek pojawi się prawdziwy busz i morze kwiatów.

  Rośliny na zacieniony balkon. Jakie gatunki wybrać?Interia.tv
  INTERIA.PL
  Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
  Dołącz do nas