Reklama

Zaskakujące wykorzystanie słoików

Puste słoiki nie są tylko materiałem na recykling. Zamiast wyrzucać je do śmieci, wykorzystaj te naczynia w nietypowy sposób. Zdziwisz się do czego możesz je wykorzystać. Dlatego nie czekaj dłużej i daj pustym słoikom drugie życie. Odwzajemnią się wdzięcznie ci służąc.Poznaj całą listę nietypowych zastosować słoików.

Serwuj owocowe koktajle w słoikach

Owocowe koktajle, soki czy drinki będą pięknie wyglądać podane w słoikach. Jest to teraz bardzo modny trend, w surowym klimacie. Zamiast kupować kolejne szklanki, zbieraj puste słoiki. Na spotkanie z przyjaciółkami możesz dodatkowo ozdobić je kolorową kokardką, do środka wsadź rurkę i wsyp kilka kostek lodu. Twój oryginalny drink jest już gotowy do podania.

Zrób kulę śnieżną ze słoika

Śnieżne kule są pięknym elementem dekoracji. Możesz użyć ich do ozdoby domu w święta, lub jako oryginalnego własnoręcznie wykonanego prezentu. A wszystko dzięki pustemu słoikowi. Oprócz niego potrzebujesz jeszcze kilku składników: figurek, sztucznego śniegu, kleju i brokatu. Figurkę przyklej do pokrywki lub dna, wsyp mieszankę sztucznego śniegu i brokatu (zamiast sztucznego śniegu możesz wykorzystać sól w dużych kryształach pomieszaną z białym brokatem) i zakręć zakrętkę. Twoje własne zimowe terrarium jest już gotowe.

Reklama

Jeżeli chcesz zrobić wersję z wodą, upewnij się, że wszystkie elementy są wodoodporne. Zalej słoik wodą, dodaj brokat i kilka kropli gliceryny lub oliwki dla dzieci. Dzięki temu ciecz będzie gęstsza, a brokat będzie wolniej opadał. Dobrym rozwiązaniem będzie również zaklejenie szczelin pomiędzy pokrywką a słoikiem, aby zapobiec wyciekaniu wody

Zrób świecznik

Puste słoiki idealnie nadadzą się do zrobienia własnych świeczników. Możesz w tym celu użyć małych podgrzewaczy lub zwykłych świec. Wsyp do wnętrza naczynia piasek, kolorowe ozdobne kamyki, czy cokolwiek przyjdzie ci do głowy. Umieść wewnątrz świecę i gotowe. Do wypełnienia słoika możesz użyć czego chcesz, możliwości są nieograniczone.

Użyj jako pucharka

Słoiki sprawdzą się również jako oryginalne pucharki na desery. Możesz podać w nich lody, kremy, a  także łakocie wymagające zapiekania. Nie zapomnij podać z długą łyżeczką. Ciesz się swoimi nowymi pucharkami i przygotowuj w nich kolejne pyszności.

Przechowuj wszystkie śrubki i nakrętki

Porządek w śrubkach i nakrętkach jest niezbędny aby znaleźć to, czego szukamy. Pomyśl, ile czasu stracisz, szukając jednej śrubki w mieszaninie wszystkich jakie tylko posiadasz w domu. Dlatego posegreguj wszystkie śrubki i przechowuj je w oddzielnych słoiczkach. Dodatkowo możesz pokrywkę przykręcić do wiszącej szafki, dzięki czemu słoiki wisząc będą zabezpieczone przed wysypaniem.

Słoik zamiast wazonu

Kwiaty są piękną ozdobą w każdym domu. Nie musisz jednak kupować drogich wazonów. Wystarczy, że napełnisz pusty słoik wodą i ułożysz w nim kwiaty. Kilka mniejszych bukietów będzie pięknie ozdabiać twój dom. Dodatkowo słoiki możesz ozdobić koronką, wstążką czy czym tylko zechcesz. Równie ciekawie będzie wyglądać słoik pomalowany kolorową farbą. Upewnij się jednak, że farba dobrze wyschła, przed włożeniem kwiatów i jest wodoodporna. W przeciwnym razie może zacząć odchodzić i wazoniki będą wyglądały nieestetycznie.

Słoik na przybory do szycia

Słoiki mogą się również przydać podczas przechowywania przyborów do szycia. Wewnątrz naczynia umieść wszystkie drobne elementy, np. guziki, suwaki małe szpulki z nicią. Z zakrętki z kolei zrób uroczą poduszeczkę na igły. Wykonanie jest niezwykle proste. Z nakrętki wyciągnij tekturowy lub plastikowy środek (takie nakrętki można kupić w sklepach gospodarczych lub po prostu można wyciąć środek ze zwykłej nakrętki), dopasuj do jego wielkości kawałek materiału. Następnie brzegi płaskiej części nakrętki pokryj klejem i zawiń materiał do środka, tworząc kieszonkę. Zanim zakleisz całość, umieść watę w przestrzeni pomiędzy materiałem i zakrętką. Poduszeczkę załóż na pierścień z gwintem i gotowe. Możesz śmiało wbijać igły i szpilki.

Zrób terrarium

Ze starych słoików możesz zrobić własny, mały ogród i to w domu. Weź zwykły słoik, napełnij go mieszanką piasku i ziemi i posadź w nim kilka drobnych roślin. Najlepiej, aby lubiły wilgoć. Mogą być to roślinki ze skalniaka lub nawet zwykły mech. Połóż kawałek ogrodu wewnątrz domu, a stanie się niezwykłą ozdobą i atrakcją dla twoich gości. Nie zapomnij co jakiś czas dostarczyć roślinkom odrobiny wilgoci, delikatnie zraszając je wodą.

Opakowanie na prezent

Słoiki mogą stać się ciekawym rozwiązaniem podczas pakowania drobnych prezentów. Opisz etykietki jak w słoikach u babci i wypełnij je drobnymi upominkami i łakociami. Słoik z upominkiem z pewnością przypadnie do gustu wszystkim. Użyj go na przykład podczas pakowania paczek dla dziecka do szkoły.

Oświetlenie ogrodu

Podczas imprezy w ogrodzie ważne jest, aby wieczorem zapewnić odpowiednie oświetlenie. Nic jednak nie kreuje takiego nastroju, jak światło świec. Dlatego wykorzystaj stare słoiki do stworzenia girlandy do ogrodu. Potrzebujesz jedynie ozdobnego sznurka, małych świeczek (mogą być podgrzewacze), wypełnienia do słoików (na przykład piasku) no i oczywiście słoików.

Rozciągnij sznurek i utnij tyle kawałków różnej długości ile masz słoików. Sznurki owijaj wokół gwintu i zrób uchwyt. Do uchwytu możesz również wykorzystać drut. Do słoika wsyp odrobinę wypełnienia i umieść świeczkę. Gotowe słoiki zawieś na długiej lince rozciągniętej wcześniej w ogrodzie. Gdy nadejdzie wieczór, wystarczy, że podpalisz świece.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy