Zaskakujące zastosowania plastikowych reklamówek
Plastikowe reklamówki towarzyszą nam codziennie podczas zakupów. Zanim się obejrzysz, uzbierasz cały stos reklamówek. Zamiast wyrzucać je do śmieci, czekając później długie lata zanim się rozłożą, możesz dać im drugie życie. Możesz wykorzystać je na mnóstwo sposobów, a niektóre z nich przedstawiamy poniżej. zapoznaj se z wszystkimi zaskakującymi sposobami wykorzystania plastikowych reklamówek.
Wypełnienie posłania twojego pupila
Jeżeli posłanie twojego pupila zrobiło się płaskie, a całe jego wypełnienie zbiło się, to nie musisz go wyrzucać. Zamiast kupować nowe, zregeneruj stare posłanie. Wystarczą ci do tego stare, plastikowe reklamówki. Wypchaj nimi poduszkę i gotowe. Torby długo utrzymają kształt, a kiedy znów posłanie będzie wymagało naprawy, wymień zawartość na nową. W ten sposób, tanim kosztem, naprawisz poduszkę dla swojego pupila.
Chroń podłogi przed zamoczeniem
W deszczowe dni nasza podłoga jest narażona na wodę ściekającą z parasoli i przemoczonych butów. Aby chronić naszą podłogę, trzymaj kilka plastikowych toreb w pobliżu drzwi. Zabezpiecz przemoczone parasole podczas przenoszenia do miejsca suszenia. Schowaj do nich również zabłocone buty, kiedy przenosisz je do umycia. W ten sposób twoja podłoga pozostanie sucha i czysta.
Dywanik z plastikowych reklamówek
Czy wiesz, że z plastikowych reklamówek możesz zrobić dywan? Trwały i wykorzystujący plastikowe odpadki. Wystarczy, że zbierzesz niepotrzebne reklamówki, natniesz je i będziesz zaplatać dowolnym, wybranym przez ciebie splotem. Możesz również użyć dużego szydełka. Kiedy skończysz zaplatać dodaj ozdobne frędzle na końcach dywaniku i gotowe.
Chroń rośliny
Rośliny ogrodowe należy chronić przed mrozem. Szczególnie podczas pierwszych przymrozków lub wiosną, kiedy zaczynają budzić się do życia, a temperatura nadal pozostaje niska. Idealnie nadadzą się do tego plastikowe reklamówki. Owiń nimi rośliny na noc, tworząc mini szklarnie, a rano ściągnij ochronny woreczek. Mróz nie zagrozi twoim roślinom.
Zabezpiecz farbę do malowania ścian
Z pewnością często zdarza ci się, że podczas malowania ścian pozostaje ci farba, którą należy odpowiednio zabezpieczyć. Aby szczelnie zamknąć puszkę i nie dopuścić do zastygania farby na ściankach, uszczelnij pokrywkę torebką foliową. Połóż ją równo na otworzonej puszce, a następnie zamknij pokrywkę. Ten zabieg uszczelni puszkę, dzięki czemu farba długo pozostanie zdatna do użytku.
Zabierz reklamówkę na basen
Idąc na basen nie zapomnij o plastikowej reklamówce. Może wyda ci się to dziwne, ale pomyśl co zrobisz z przemoczonym ręcznikiem czy strojem kąpielowym? Chowając je do woreczka, zapobiegniesz przemoczeniu zawartości torby. Przydadzą ci się również do przenoszenia szamponu i odżywki. Schowaj otworzone pojemniczki, a z pewnością nie wyleją ci się w torbie.
Reklamówka na ubrania z siłowni
Przepocone ubrania z siłowni lub po gimnastyce są pełne bakterii. Dlatego schowaj je do plastikowej torby. Dzięki temu w higieniczny sposób przeniesiesz je do domu, nie rozprzestrzeniając bakterii.
Posegreguj narzędzia
Jeżeli masz bałagan w narzędziach i przyborach ogrodniczych posegreguj je w plastikowych torbach. Podziel rękawice, drobne narzędzia i wszystkie małe przedmioty, a następnie opisz co gdzie się znajduje. Dzięki temu w twoich narzędziach zapanuje porządek. Dodatkowo, podczas prac w ogrodzie możesz obwiązać kolana plastikowymi reklamówkami. Dzięki temu zabezpieczysz spodnie przed trudnym do sprania zabrudzeniem.
Ochraniacze do butów
Jeżeli lubisz wędrówki po górach, to z pewnością wiesz, jak łatwo jest o otarcia i bolesne pęcherze na stopach. Użyj plastikowych woreczków, a zapobiegniesz ich powstawaniu. Załóż je na skarpetki w deszczowe, mokre dni i tak włóż do butów. Dzięki temu skarpety nie przemokną, a pęcherze na stopach nie powstaną. Pamiętaj, aby podczas każdej przerwy ściągnąć woreczki ze stóp. Jeżeli pozostaną zbyt długo, mogą powodować odparzenia.