Reklama

Zastosuj ten trik w samochodzie. Szron z lusterek zniknie w mig

Zima sprawia, że na drogach robi się niebezpiecznie, a kierowcy narzekają na ciągłą walkę z zamarzającymi zamkami i szybami. Mimo iż na rynku możemy dostać wiele środków pomocnych przy dostaniu się do zaśnieżonego pojazdu, istnieje jeden sprytny trik, dzięki któremu zima nie będzie aż taka straszna. Podpowiadamy, jak w szybki sposób odmrozić lusterka w samochodzie.

Biała zima jest piękną porą roku, z drugiej strony - znienawidzoną przez sporą część kierowców. Śnieg i mróz wpływają nie tylko na kiepskie warunki na drogach, ale również zmuszają do codziennego odśnieżania samochodów i mozolnego zeskrobywania szronu z szyb i lusterek. Mało kto wie, ale istnieją jednak banalne triki, które przyspieszą odmrażanie tych miejsc. Dzięki nim bez trudu przywrócisz doskonałą widoczność i zaoszczędzisz sporo czasu.

Jak szybko odmrozić samochodowe lusterka?

Aby pozbyć się szronu z zamarzniętych lusterek w samochodzie, wystarczy użyć specjalnego przycisku, znajdującego się obok tych, służących do uruchamiania nawiewów lub pokręteł do ustawiania lusterek. Wiele kierowców ma jednak problem ze zlokalizowaniem tej funkcji - w pojazdach jest bowiem "ukryta". Aby aktywować odmrażanie lusterek, należy uruchomić ogrzewanie tylnej szyby - to sprawi, że na lusterka również zacznie dmuchać ciepłe powietrze.

Czytaj również: Odwieczny problem wielu kierowców. Sprawę rozwiąże żwirek dla kota 

Reklama

Funkcja ogrzewania szyb przydatna zwłaszcza zimą

Funkcja ocieplania lusterek samochodowych jest w zimie bardzo przydatna i ma głównie na celu większe bezpieczeństwo podczas jazdy. Zastosowanie jej sprawia, że zbędne jest używanie skrobaczki. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a lusterka i szyby w mniej niż minutę stają się wolne od szronu.

Domowe sposoby na odmrożenie lusterek w samochodzie

Sprawa komplikuje się w przypadku pojazdów nieposiadających funkcji ogrzewania tylnej szyby. Istnieje jednak sprawdzony trik, który pomoże w takiej sytuacji, a  mianowicie  - woreczek z ciepłą wodą. Jeśli zależy ci na szybkim odmrożeniu lusterek w samochodzie, zanim wyjdziesz z domu nalej do strunowego woreczka bardzo ciepłej wody. Następnie zamknij szczelnie i zabierz ze sobą do auta. Potem wystarczy tylko pocierać nim szyby i lusterka, a lód w mig się rozpuści.  

Zobacz też: Szok u mechanika. Wszystkiemu winna kuna. "Zabezpieczajcie samochody. Nikomu nie życzę takiego rachunku"

Innym rozwiązaniem będzie także przygotowanie domowego odmrażacza, który należy nanieść na konkretną powierzchnię. W tym celu wystarczy zmieszać alkohol z wodą w stosunku 3:1, a następnie przelać ciecz do butelki z atomizerem. Następnie spryskać obficie szyby oraz lusterka i poczekać kilka sekund, aż szron zupełnie się stopi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szron | mróz | Pojazd
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy