Reklama

Reklama

Zielone nawilżacze

Twoje mieszkanie przypomina Saharę? Zaproś więc do niego rośliny, które swemu otoczeniu potrafią oddać dużo wilgoci. Delikatnie schłodzą powietrze, a na dodatek poprawią jego jakość.

Skrzydłokwiat

Nawilżanie powietrza to niejedyny jego atut. Potrafi także oczyścić je ze szkodliwych oparów, wydzielanych np. przez meble, wykładziny, sprzęty.

Skrzydłokwiat lubi przefiltrowane światło. Bardzo ważne jest, by jego podłoże było zawsze lekko wilgotne.

Nefrolepis

Oddaje otoczeniu nie tylko wilgoć, ale także korzystne, ujemne jony. Dzięki temu neutralizuje szkodliwe dla nas działanie np. komputera lub telewizora.

Choć to wytrzymała roślina, nie toleruje przesuszenia podłoża. Dobrze jest też co pewien czas ją zamgławiać lub ustawić na spodku wypełnionym wodą i żwirem.

Reklama

Szeflera

Jej liczne dwubarwne liście odparowują bardzo dużo wody. Ta tolerancyjna roślina dobrze znosi zarówno jasne, jak i lekko zacienione stanowiska. Trzeba tylko pamiętać, by jej podłoże było zawsze lekko wilgotne.

Lipka pokojowa

Błyskawicznie się rozrasta, szybko więc staje się wydajnym domowym nawilżaczem. Nie jest jednak łatwa w uprawie!

Lipce pokojowej nie służy ani przeciąg, ani zaduch. Dobrze jest więc ustawić ją w wietrzonym pomieszczeniu, ale nie tuż przy często otwieranym oknie. Będzie to dla niej korzystne - tym bardziej, że ta roślina lubi lekko rozproszone światło. Podlewaj ją bardzo obficie!

Zielistka

Doskonały wybór do sypialni. Zielistka dobrze bowiem znosi lekki cień, no i poprawia klimat wnętrza, sprzyjając zasypianiu. Najlepiej rośnie w wiszących doniczkach. Pielęgnując zielistkę, rzadko sięgaj po konewkę. Zanim to zrobisz, sprawdź, czy podłoże zdążyło przeschnąć po poprzednim nawadnianiu.

Begonia

Cieszy oko, oddaje wilgoć otoczeniu, ale nie tylko! Jej zapach działa bowiem antydepresyjnie, odpędzając złe myśli. Zgodnie zaś z chińską sztuką feng shui, begonia wprowadza do domu pozytywną energię.

Ustaw begonię na lekko oświetlonym, np. wschodnim parapecie. Podlewaj 2 razy w tyg.

Naj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy