Reklama

Reklama

Ziołowe herbatki na letnie upały

Jeśli z nieba leje się żar, chętnie sięgamy po napoje, które zaspokoją nasze pragnienie. Oto kilka propozycji naparów, po których nawet przy wysokich temperaturach, poczujemy się znacznie lepiej.

Zielona herbata z miętą

Reklama

Łyżeczkę suszonej (albo garść świeżej) mięty i łyżeczkę zielonej herbaty zalewamy szklanką (250 ml) wrzątku. Zaparzamy przez pięć minut. Wypicie tego napoju nie tylko znakomicie ugasi pragnienie, ale też sprawi, że upał nie będzie tak dotkliwy.

Uwaga! Najlepsze efekty uzyskamy, pijąc tę herbatkę na ciepło. Napój o wyższej temperaturze da bowiem organizmowi sygnał do produkcji potu, (gdy się pocimy, ciało się chłodzi).

Napar z melisy z cytryną

Łyżkę ziół albo dwie torebki herbatki z melisy (jeśli jednak mamy taką możliwość, najlepiej jest użyć dwóch łyżek świeżych liści) zalewamy 300 ml wrzątku i odstawiamy na 10 minut. Odcedzamy (albo usuwamy torebkę) i dodajemy łyżkę soku z cytryny. Można posłodzić miodem.

Napój działa nie tylko chłodząco, ale także wyciszająco. Można go pić zarówno na ciepło, jak i wystudzony.

Ziele krwawnika z rumiankiem

Mieszamy zioła w proporcjach: 1:1. Na szklankę wrzątku potrzebujemy dwóch łyżeczek mieszanki. Po zalaniu wrzątkiem odstawiamy na dwie godziny. Po tym czasie odcedzamy. Pijemy wystudzony.

Napój pomaga zwalczyć uczucie rozgrzania organizmu w upalne dni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje