Reklama

Reklama

Zmiany w szafie

Coraz chłodniej, więc pora wyciągnąć z dna szafy grubsze bluzki i spodnie. To też dobry pretekst, by ją przewietrzyć!

Wietrzenie

Jeżeli akurat świeci słońce, to idealne warunki, aby przewietrzyć garderobę. Wyjmij płaszcze, kurtki, swetry, marynarki, rozwieś na wieszakach i wystaw na dwór. Po kilku godzinach odzyskają świeżość i puszystość.

Remanent

Zmieniające się pory roku to dobra okazja, by zweryfikować to, co mamy w szafie. Czy ubiegłej zimy nosiłaś tę burą marynarkę? A te tweedowe spodnie - czy na pewno świetnie na tobie leżą? Jeżeli nie nosiłaś czegoś zeszłej jesieni czy zimy, szansa, że włożysz teraz, jest mała. Warto znaleźć w szafie miejsce na rzeczy z nowej kolekcji... Przejrzyj też kurtki, płaszcze, buty i jeżeli nie zrobiłaś tego po sezonie, oddaj je do pralni lub szewca.

Reklama

Szafa na nowo

Wyjmij wszystko i przetrzyj wnętrze. Możesz przyrządzić roztwór z letniej wody, łyżeczki sody oczyszczonej i soku z cytryny. Dla zapachu możesz dodać odrobinę olejku rozmarynowego. Odświeżysz szafę i zapobiegniesz niechcianym gościom! Zapach ziół odstrasza mole. Nie podoba im się również woń listków laurowych, goździków i ziela angielskiego.

Wieszaj i składaj

Jeżeli jeszcze w twojej szafie królują plastikowe wieszaki, teraz ich się pozbądź! Niszczą ubrania i nie trzymają ich na miejscu. Drewniane, z gumowymi zakończeniami, nie deformują kształtu np. marynarek. Specjalne klipsy do spódnic przytrzymują je w pasie i nie powodują zagnieceń. Najważniejsza zasada składania - nie za ciasno! Nie układaj też wysokich stosów, ponieważ pod ciężarem ubrań będą się gniotły te na samym dole. Możesz też przekładać każdą sztukę bibułą, która "zamortyzuje" nieco ciężar następnych warstw.

Udogodnienia

Generalny przegląd szafy to świetny moment, by ją nieco ulepszyć. Dokup wielofunkcyjny wieszak na apaszki, spodnie lub torebki, światełko do wnętrza szafy lub wyciągany drążek na teleskopie. Wygodnie i praktycznie.

Patent na but

Zyskasz więcej miejsca, układając je jeden na drugim. Dzięki specjalnym organizerom buty nie zniszczą się, a ty zmieścisz wszystkie swoje szpilki!

Spróbuj!

W szafie utrzymuje się brzydki zapach? Zagotuj w małym garnku mleko i wstaw gorące do szafy. Zamknij drzwi i zostaw na pół godziny. Mleko wchłonie nieładną woń. Możesz też wsypać do miseczki goździki lub kawałki świeżej pigwy. A na koniec nie zapomnij o zapachowych saszetkach!

Olivia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy