Reklama

Reklama

Zostawić czy odłączyć? Jak to jest z ładowarką do telefonu, której nie używamy

Zostawić czy odłączyć? Podobny dylemat towarzyszy nam niemal każdego dnia. Ładujemy swoje telefony, laptopy czy zegarki. Jedni, po osiągnięciu przez baterię urządzenia maksymalnego pułapu, odłączają kabel z prądu, zaś inni pozostawiają go, czekając na kolejne użycie. Kto ma rację?

W naszych domach coraz częściej znajduje się nie jedna, a kilka ładowarek. Często najzwyczajniej zapominamy o wyciągnięciu ich z kontaktu, a niekiedy celowo pozostawiamy je podłączone do prądu, zdając sobie sprawę, że wkrótce nasz smartfon będzie wymagał ponownego ładowania.

Wśród nas są jednak zwolennicy systematycznego wypinania ładowarki z gniazdka. Kto ma rację? Rozwiązujemy odwieczny dylemat!

Zobacz również: Wlej pół szklanki do miednicy. Pożółkłe firanki będą jak nowe

Reklama

Czy trzeba wyjmować ładowarkę z gniazdka?

Panujące do niedawna przekonanie, zgodnie z którym pozostawiona w gniazdku ładowarka staje się z czasem niezwykle niebezpieczna, dziś traci nieco na aktualności. W przeszłości zasilacze miały skłonność do nagrzewania się, przez co w konsekwencji często dochodziło do zwarć. Rosło również zużycie energii.

Najnowsze zasilacze, nawet wtedy, gdy są podłączone do prądu, a nie korzystamy z nich, nie stanowią żadnego zagrożenia. Obecnie nagrzewająca się szybko ładowarka świadczy o wadzie urządzenia, przez co należy pomyśleć o jej wymianie.

Zobacz również: Nietypowe zastosowania skórki z ogórka

Wpięta do prądu ładowarka nie pochłonie wszystkich oszczędności

Wbrew powszechnej opinii nie wypinając ładowarki z kontaktu nie stracimy wszystkich oszczędności. Jak wynika z wyliczeń portalu spidersweb.pl, roczny koszt podobnego postępowania oscyluje w okolicach zaledwie kilku złotych.

Zadbajmy jednak o planetę. Warto zainwestować w listwę z wyłącznikiem, dzięki której poprzez jedno "pstryknięcie" całkowicie odłączymy od zasilania wszystkie podpięte pod nią sprzęty.

Bezwzględnie wypinajmy również ładowarki z kontaktów podczas burzy, a także w momencie, w którym czeka nas dłuższa nieobecność w domu. Warto robić to również każdorazowo przed zaśnięciem.

Zobacz również: Domowe sposoby na czyste dywany i wykładziny

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ładowarka | prąd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy