Dzień Chłopaka czy Dzień Mężczyzny?

Czy chłopcy i mężczyźni potrzebują swojego dnia? Chociaż zainteresowanie tym świętem z roku na rok rośnie, wciąż nie może się ono równać z popularnością Dnia Kobiet.

Twój partner pamiętał o Dniu kobiet? Ty pamiętaj o jego święcie!
Twój partner pamiętał o Dniu kobiet? Ty pamiętaj o jego święcie!123RF/PICSEL

Kobiety świętują swój dzień od stu lat. Chociaż wokół 8 marca narosło wiele kontrowersji, większość pań może liczyć w tym dniu na kwiaty i życzenia.

Na pojawienie się święta, podczas którego to panowie znaleźliby się w centrum zainteresowania, przyszło nam czekać znacznie dłużej. Chociaż pierwsze inicjatywy pojawiły się już w latach 60., obchody zainaugurowano dopiero w roku 1999 w kraju dość egzotycznym - w Trynidadzie i Tobago. Ustanowienie Międzynarodowego Dnia Mężczyzn zostało poparte przez ONZ, a święto zostało wyznaczone na dzień 19 listopada. Jego celem było zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne chłopców i mężczyzn oraz przeciwdziałanie dyskryminacji.

Chociaż sama idea spodobała się i Dzień Mężczyzny jest obchodzony w wielu krajach, nie ma zgodności co do tego, w jakim dniu powinno się go celebrować.

W Trinidadadzie i Tobago, na Jamajce, w Australii, Indiach, Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Wielkiej Brytanii, i na Malcie święto jest obchodzone 19 listopada. W Rosji i na Ukrainie Dzień Mężczyzny to 23 luty, w Rumunii - 9 marca, w Irlandii 5 kwietnia. W Polsce pojawiły się dwa święta: Dzień Mężczyzny obchodzony 10 marca i Dzień Chłopaka, który przypada 30 września.

Jeśli chcecie uczcić Dzień Mężczyzny możecie zrobić to na wiele sposobów: zaprosić ukochanego do kina, podarować mu bilet na mecz, albo wysłać miłe życzenia.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas