Każde życie ma swoją wartość...
W pierwszych dniach marca rozpocznie się kampania społeczna Fundacji Hospicyjnej.
Kampania rozpocznie się od akcji "1 procent pełen życia", z takim przekazem, za pośrednictwem mediów Fundacja Hospicyjna mająca pod opieką ponad 100 Hospicjów w całej Polsce, zwróci się do społeczeństwa. Kampania będzie widoczna we wszystkich mediach, a także na billboardach w największych miastach w Polsce.
- Przecież nawet "najbardziej bolesne, schorowane życie" ma szansę być życiem w jego pełni, jeśli pacjent otoczony jest opieką, miłością i troską - tłumaczy ks. Piotr Krakowiak, Krajowy Duszpasterz Hospicjów, dyrektor i założyciel Fundacji Hospicyjnej - Łatwiej wyrażać tę troskę, gdy są warunki, by odpowiednio opiekować się pacjentem. Środki przeciwbólowe, artykuły opatrunkowe i profesjonalny sprzęt medyczny są hospicjom do pełni życia niezbędne - mówi.
Fundacja Hospicyjna pomaga hospicjom w całej Polsce, otacza troską rodziny osierocone. W ciągu pięciu lat swojej działalności przekazuje polskim hospicjom sprzęt medyczny, wspiera finansowo dzieci będące pacjentami hospicjów, przekazuje granty na poprawę opieki paliatywno-hospicyjnej.
Organizuje także szkolenia dla personelu oraz wolontariuszy ponad 100 placówek w Polsce. Stworzyła również specjalny "Fundusz dla dzieci osieroconych", który ma za zadanie wspierać finansowo dzieci pacjentów. Wydaje również książki, które podejmują problematykę śmierci, jej przeżywania przez najbliższych i działalności hospicjów. Wśród czterech pozycji, najnowszą jest poradnik dla pomagających i osób w żałobie "Strata, osierocenie i żałoba", autorstwa ks. Piotra Krakowiaka. Książka zawiera konkretne wskazówki w jaki sposób można towarzyszyć osobie, która przeżyła śmierć kogoś bliskiego. Jest także pomocą, dla będących w żałobie.Zawiera konkretne wskazówki w jaki sposób można towarzyszyć osobie, która przeżyła śmierć kogoś bliskiego. Jest także pomocą, dla będących w żałobie.
W ubiegłym roku tylko około 7 procent polskich podatników przekazało swój 1 procent na organizacje pożytku publicznego. Wcześniej każdy, kto chciał pomóc, musiał samodzielnie przekazać wpłatę wybranej Fundacji. Od tego roku wystarczy w rozliczeniu podatkowym wskazać organizację, której chce się przekazać datek.