Uczucia z przeszłości
Nie ma co ukrywać - ciągniemy za sobą bagaż doświadczeń. Doświadczeń z poprzednich związków, mniej lub bardziej udanych, które wspominamy lepiej, bądź gorzej. Szczególne zapamiętujemy tę pierwszą miłość.
Pierwsza miłość powraca...
Każdy kochał kiedyś pierwszy raz. I każdy nosi w sobie tę pierwszą miłość, czy tego chce, czy nie. I chociaż tych miłości bywa później w życiu więcej, to jednak tę pierwszą, czasem skrytą, ale zawsze burzliwą i poruszającą do głębi, po prostu zapamiętujemy...
Eks-znajomości
"Zostańmy przyjaciółmi" - to podobno najgorsze, co można usłyszeć z ust partnera, z którym właśnie się rozstajemy. Z drugiej jednak strony, niejedna z nas pewnie życzyłaby sobie, aby jej kontakty z Byłym były przyjacielskie. Tylko jak zniesie to obecny partner? Jest kilka "szkół" układania sobie stosunków z partnerem po rozstaniu.
Łóżkowe wspomnienia: mówić - nie mówić
Właśnie zaczęliśmy "nowe życie" i próbujemy odciąć się od przeszłości. Ale "przeszłość" prędzej czy później do nas powróci. Pojawi się w rozmowach, zaczniemy porównywać, wartościować. Czy tak trzeba? I czy w ogóle o tym mówić?
Listy miłosne sprzed lat
Przechowywanie listów miłosnych i zdjęć swych miłości sprzed lat może źle wróżyć związkowi. Ponad 45 proc. badanych przyznało, iż czułoby się mniej podatnymi na zranienie, gdyby ich partner zniszczył przechowywane z pietyzmem dawne listy i zdjęcia swych miłości. A jednak blisko 40 proc. ludzi nie pozbywa się tak drastycznie swych wspomnień z przeszłości.
Odgrzewane związki
Odgrzewanymi daniami w odniesieniu do męsko-damskich relacji zwykliśmy określać wznawiane po pewnym czasie stosunki z byłym partnerem lub partnerką. Czy warto? Czy jest możliwe przeżycie raz jeszcze czegoś, co można nazwać powracającym uczuciem? Czy takie uczucie może być trwałe?
Zobacz nasze ankiety na ten temat: