Reklama

Oto najbardziej wciągające opowiadania. Trudno się od nich oderwać

W najnowszym odcinku video podcastu „Kobiety z książkami” Aga Szynal prezentuje najlepsze w jej opinii opowiadania. Jak twierdzi prowadząca, w tych książkach przyjęcie formy opowiadania było jedyną możliwą formą wyrażenia tego, co chce powiedzieć autorka.

"Kobieta z książkami" - nowy videocast Agi Szynal

"Kobieta z książkami" to nowa propozycja w serwisie Kobieta Interia. W krótkich odcinkach prowadząca, Aga Szynal, opowiada o najbardziej interesujących, oryginalnych, intrygujących i przede wszystkim wartościowych tytułach tworzonych przez kobiety. Skąd taki wybór?  - Choć czytam od zawsze i to bardzo dużo, to dopiero po trzydziestce, po urodzeniu dwójki dzieci zdałam sobie sprawę, że starając się czytać tak zwaną "dobrą literaturę", czytam prawie wyłącznie mężczyzn. I w pewnym momencie zabrakło mi w książkach kawałka mojego, kobiety, doświadczenia. Zaczęłam więc świadomie poszukiwać i znajdować olśnienia. I tymi olśnieniami będę się chciała w moim podcaście dzielić - tłumaczy prowadząca.

Reklama

Zobacz również: Podkast Agi Szynal - "Kobieta z książkami". Dobre książki wagi lekkiej 

Aga Szynal to autorka i samowydawczyni powieści "Ja sama". Twórczyni instagramowego profilu o literaturze kobiet: @kobiecasilawsparcia. Dzieli się na nim swoimi olśnieniami dotyczącymi książek pisanych przez kobiety. Koncentruje się na szeroko pojętej literaturze pięknej, ale nie unika również literatury faktu: autobiografii, wywiadów, zbiorów esejów czy felietonów.

Zobacz również: Podkast Agi Szynal - "Kobieta z książkami". Dobre książki wagi lekkiej

Opowiadania, które tworzą całość - Aga Szynal

Aga Szynal twierdzi, ze nie przepada za książkami w formie opowiadań.

Dodaje jednak, że przekonała się do opowiadań, kiedy natrafiła na te kilka tytułów, o których opowiada w video podkaście. Twierdzi, że zmuszona była wtedy uznać, że w niektórych przypadkach opowiadania to jedyna możliwa forma do wyrażenia tego, co chce powiedzieć autorka. Oto jej lista.

Cały odcinek:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aga szynal | Kobieta z książkami

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama