Reklama
Ślub i wesele

Nocleg dla gości

Zaproszenia na ślub wysłane. Jedne dotrą do kuzyna z Tarnowa, inne do ciotki z Zamościa, a jeszcze inne do przyjaciółki z Australii. Czy opłacenie im noclegu to obowiązek pary młodej? Zdania w tej kwestii są podzielone. Niektórzy uważają, że tak, inni są zdania, iż młodzi powinni jedynie wyszukać najkorzystniejsze oferty noclegu. Tak czy inaczej jest to kolejna rzecz, którą należy załatwić na długo przez samą uroczystością.

Kto nocuje

Zacznijmy od określenia liczby potencjalnych gości przyjezdnych, sporządźmy ich listę, by przekazać ją później pracownikowi hotelu. Rozlokujmy ich tak, by każdy mieszkał z kimś znajomym. Pamiętajmy, by mieć w zapasie kilka dodatkowych pokoi, szczególnie dla najmłodszych gości.

 Jak długa trwa doba

W przypadku, gdy spodziewamy się gości z daleka, warto zarezerwować dla nich więcej niż jedną dobę hotelową. Przyjaciółka z Australii z pewnością będzie potrzebowała miejsca, by przygotować się do ceremonii, odświeżyć czy chociażby zdrzemnąć po podróży. Spytajmy w hotelu o godziny doby hotelowej oraz ewentualne zniżki przy wykupieniu więcej niż jednego noclegu. Ustalmy z każdą osobą indywidualnie daty pobytu oraz poinformujmy ją o godzinie końca doby hotelowej.

Reklama

 Transport

Jeżeli nocleg dla naszych gości zarezerwowaliśmy z dala od miejsca imprezy, warto pomyśleć o transporcie. Można wynająć autokar bądź kierowcę, który odwiezie ich do hotelu. Jeśli liczba gości jest duża, pomyślmy o kilku kursach. Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie opłacić transportu, poinformujmy wszystkich gości o numerach telefonu korporacji taksówkowych.

 Rabaty, zniżki, upusty

W ofertach domów weselnych czy hoteli często pojawia się gratisowy nocleg w apartamencie dla pary młodej. Warto pytać o zniżkę na nocleg dla grupy naszych gości, rabat przy rezerwacji większej liczby pokoi czy zapewnienie śniadania w cenie noclegu.

 O tym, czy opłacać nocleg, czy nie, zdecydujmy się dopiero po zliczeniu ewentualnych kosztów ślubnych. Taką informację warto umieścić w zaproszeniach ślubnych lub na przykład na stronie internetowej pary młodej (więcej o tego typu stronie internetowej dowiesz się w artykule "Wasz ślub w Internecie"). Nie będzie nietaktem, gdy uprzedzimy o braku noclegu i podamy ewentualne rozwiązania noclegowe w pobliskich hotelach. Jeśli zarezerwujemy miejsca w hotelu, powinniśmy poinformować swoich gości o jego adresie, stronie internetowej oraz podać wskazówki dotyczące dojazdu.

 

MAGAZYN WESELE / Tekst: Martyna Janikowska

 

Magazyn Wesele
Dowiedz się więcej na temat: Wesele
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy